Jak urządzić salon by był wygodny?

Dzień dobry, kupiliśmy projekt domu w załączeniu przesyłam zdjęcie. I teraz zastanawiamy się jak ustawić wypoczynek w salonie, aby można było wygodnie oglądać tv - i przede wszystkim gdzie powiesić telewizor, skoro okna są w tak niewygodnych miejscach. Liczę na Pani pomoc.

Nina Korzec-Molenda

radzi stylista: Nina Korzec-Molenda

Jestem absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Moje zainteresowania: Staram się projektować nie tylko architekturę i styl wnętrza, ale przede wszystkim jego atmosferę. Atmosferę domu Twoich marzeń.

Witam, obawiam się, że w tym przypadku nie ma dużo możliwości. Pierwsze i najbardziej sensowne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy, to ustawienie wypoczynku odwrotnie niż jest na rzucie, czyli sofa tyłem do okna. Na ścianie przy, której teraz stoi narożnik będzie miejsce na telewizor w salonie. Radziłabym tylko założyć rolety na okna, ponieważ nie da się uniknąć odbijania się światła w tv. Innym rozwiązaniem może być umieszczenie telewizora w salonie w suficie: telewizor w suficie. Z tym, że komfort oglądania może być gorszy ze względu na konieczność zadzierania głowy, a samo rozwiązanie na pewno droższe. Pozdrawiam Nina Korzec-Molenda

Telewizor w salonie
Umieszczając telewizor na przeciwko okna warto pomyśleć o zamontowaniu rolet w oknach.
Zobacz również