Łączenie zieleni z brązem w salonie

Witam, szykuję się do remontu salonu z aneksem kuchennym. Chciałabym aby wnętrze było jasne i przytulne, ale nie nudne. Meble- dąb sonoma, wersalka najprawdopodobniej beżowa. Bardzo chciałabym wprowadzić elementy zielone, oliwkowe, stonowane tak aby wnętrze trochę nawiązywało do natury, jednak nie podobają mi się wnętrza z natłokiem zieleni, dlatego pomyślałam aby ją tylko zaakcentować- poduszki, wazon itp. Czy będzie to dobrze wyglądać, czy warto pomalować jedną ze ścian na ciemniejszy brąz? Jaką podłogę dobrać, jaśniejszą czy ciemną? Jakie kafelki w aneksie kuchennym będą pasować do podobnego wnętrza? Czy nadmiar beżu nie będzie zbyt nudny? Dziękuję za odpowiedź!

Nina Korzec-Molenda

radzi stylista: Nina Korzec-Molenda

Jestem absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Moje zainteresowania: Staram się projektować nie tylko architekturę i styl wnętrza, ale przede wszystkim jego atmosferę. Atmosferę domu Twoich marzeń.

Witam, najbardziej ożywiającą zielenią będą same rośliny. To nie musi być farba na ścianie. Warto znaleźć miejsce na kącik, w którym zbierze się mały "ogródek" z kwiatów w mieszkaniu. W kuchni to mogą być zioła, w salonie bardziej ozdobne gatunki. Bardzo ciekawie wyglądają rośliny w szkle. Warto zainwestować w dekoracyjne, spójne osłonki na doniczki jeżeli myślimy o bardziej tradycyjnych kwiatach w mieszkaniu. Rośliny są piękną dekoracją, szczególnie na tle naturalnego drewna i naturalnego otoczenia. Radziłabym postawić na jasne ściany: biel lub jej złamane odcienie. To rozświetli każde wnętrze. Osobiście nie przepadam za nadmiarem beżu wolę nadmiar bieli lub szarości, które sprawiają, że wnętrze jest bardziej nowoczesne. Podłoga powinna być neutralna nie przyciągać za bardzo uwagi. Chyba, że celowo chcemy zagrać nią jak dekoracją wtedy można zaszaleć. Ciekawym zielonym akcentem we wnętrzu mogą być fotografie natury (las, dżungla, ogrody) Powieszone na ścianie, ubrane w ładne ramy, połączone w kompozycję, będą doskonałym elementem dekoracyjnym. Warto też pomyśleć o meblach. Zielona sofa w pięknym kształcie może zdziałać cuda w aranżacji:

Inspiracja 1: zielona sofa

Inspiracja 2: salon jak karta z podróży

Inspiracja 3: 10 aranżacji wnętrz z zielonymi dodatkami

Inspiracja 4: kolory wnętrz na wiosnę: zielony

Inspiracja 5: kwiaty w salonie

Życzę radości przy zmianie aranżacji, Pozdrawiam Nina Korzec-Molenda

Eksponujemy rośliny w domu
Jak ładnie zestawiać i eksponować rośliny w domu.
Zobacz również