Zmiana koloru drzwi w szafie przesuwnej

Witam bardzo prosze Panią o poradę , posiadam szafe w zabudowie z drzwiami przesuwnymi , chciałabym zmienić kolor drzwi , okleiny i fotofolie sa dla mnie troche za drogie , myślałam raczej o jakiejs specjalnej farbie przeznaczonej do tego , drzwi sa drewniane tak jak widac na zdjeciu , chciałabym przemalowac je na jakis odcien szarości , tak zeby pasowal do calosci ( bede miala remont ) czy moze mi Pani polecic jakies farby slużace do tego i w tych kolorach , bede bardzo wdzieczna

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry, niestety nie zostało dołączone do pytania zdjęcie szafy. Myślę jednak, że uda mi się chociaz trochę pomóc. Są specjalne farby kredowe, właśnie do takich metamorfoz. Są przyjemne w użyciu, nie trzeba bowiem matowić powierzchni mebla papierem ściernym i co się z tym zawsze wiąże kurzyć. Wystarczy tylko dokładnie odtłuścić powierzchnię, zabezpieczyć brzegi i można śmiało malować. Końcowy efekt będzie matowy. Wsród farb kredowych znajdzie Pani kilka odcieni szarości, są też ładne beże i biel.

Inspiracje: odnawianie szafek w kuchni farbami kredowymi  Authentico

Inspiracje: farby kredowe Annie Sloan

Odnawianie szafek kuchennych
Malowanie szafek kuchennych i innych mebli farbami kredowymi jest znakomitym sposobem na ich odnowienie.
Zobacz również