Aranżacja salonu z podłogą merbau

Proszę Panią o poradę w sprawie aranżacji salonu z kuchnią w aneksie z podłogą merbau. Podobnie jak Pani lubię styl mieszany, eklektyczny, skandynawski. Jaki dobrać kolor ścian, kanapy, dywanu? Chciałabym zachować prostą drewnianą komodę w kolorze ciemnego orzecha, jest na niej telewizor - mogę pomalować ją na biało. Nie mam pomysłu na ścianę z telewizorem. Może biała cegła albo tapeta? W aneksie jest biala kuchnia z ciemnym, brązowym blatem.

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry, trudno konkretnie doradzić nie widząc wnętrza. Ale myślę, że baza jest dobra - biała kuchnia i ciemna podłoga z drewna egzotycznego. Na ścianie z telewizorem zawsze sprawdza się biała cegła. Pozostałe ściany proponuję szare. Komodę z orzecha - jeśli pozostanie w swoim oryginalnym wybarwieniu, dobrze byłoby oddzielić od podłogi jasnym, szarym lub kremowym dywanem (orzech i merbau niebardzo ze sobą współgrają). Jeśli pomaluje ja Pani biało może zostać bezpośrednio na podłodze. Na podrodze z drewna merbau ładnie będzie wyglądała brązowa lub szara kanapa. Pozostałe meble proponuję Pani dobierać w zależności od tego co zdecyduje się  Pani zrobić z komodą. Jesli pozostanie w kolorze orzecha pozostałe meble mogą być z ciemnego drewna - wenge, czarny dąb lub lakierowane w kolorze białym szarym lub w odcieniu chłodnego beżu. Przydadzą się także czerwone dodatki. Pozdrawiam

Jadalnia z podłogą z drewna egzotycznego
Aranżacja jadalni z podłogą z drewna egzotycznego o czerwono- brązowym wybarwieniu. Na takiej podłodze dobrze wyglądają ciemne meble - nowoczesne lub kolonialne albo nowoczesne z lakierowanego na jasno MDF-u.
Zobacz również