Zmiana kolorów w kuchni

Noszę się z zamiarem zmiany aranżacji kuchni. Meble mają być na wysoki połysk, nowoczesne. Nie mogę zdecydować się w jakim kolorze mają być meble, w jakim ściany, w jakim podłoga. Aktualnie posiadam białe meble z czarnymi elementami, okno jest umieszczone na zachód. Proszę o radę w kwestii kolorów. Lubię jasną kolorystykę. Z góry dziękuję za poradę.

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry, to dobra wiadomość, że okno skierowane jest na zachód. Jest zatem dużo popołudnioowgo miękiego światła. Skoro lubi Pani jasną kolorystykę, a teraz ma Pani białe meble, proponuje wybrać szafki kuchenne w kolorze beżowym lub jasnoszarym. Do szarych frontów będą pasowały drewniane blaty i beżowa podłoga. Do beżowych frontów natomiast będą pasowały szare lub czarne blaty. Wszystkie fronty mogą być zrobione z lakierowanego MDF-u, jednak wydaje mi się ciekawszym połączenie z ciemnymi dolnymi frontami. Mogą przypominać ciemne drewno lub być lakierowane ale w wykończeniu matowym. Ściany proponuję na zasadzie małego kontrastu - beżowe jeśli zdecyduje się Pani na szare fronty i odwrotnie.

Beżowa kuchnia
Fronty szafek w kolorach beżowym i ciemnobrązowym świetnie sprawdzają się w kuchni połączonej z salonem jak i stanowiącej osobne pomieszczenie.
Zobacz również