Jak urządzić salon żeby był przyutulny?

Witam serdecznie. Od trzech lat próbuję urzadzic salon. Wszystko co do niego wstawiam jakoś ze sobą nie gra. Kolor zaslon, ścian - wszystko jest trochę zbyt poprawne. Kominek też jest ogromny, ciężki. Myślalam o jego przebudowie. Strefa z tv jest też pusta, mdła. Bardzo zależy mi na tym żeby został narożnik i oświetlenie. Na reszcie mi nie zależy. Bardzo proszę o poradę. Z góry dziekuję.

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry, rzeczywiście w pokoju jest dużo niewykorzystanego miejsca, przez co salon wydaje się pusty i trochę bez życia. Bardzo podoba mi się kominek i jego kolorystyka - trawertyn i kolor szary. Nie przebudowywałabym go lecz proponowałabym pójść w stronę tej stylistyki. Zmienić kolor ścian na  jasno szary, może być ciepły odcień - wtedy podkreślimy ładny kolor podłogi. W kącie z telewizorem proponuję zrobić zabudowę na wymiar, tak żeby dolna część była przedłużeniem dolnej półki kominka. Sofa z racji usytuowania okna i kominka powinna zostać na swoim miejscu. Proponuję też wymienić dywan na taki, który będzie obejmował sofę, stolik kawowy i stół. Duży dywan wypełni i ociepli przestrzeń. Przed sofą powinien pojawić się stolik kawowy - jeden większy lub dwa mniejsze - tak teraz modne. Stoliki kawowe mogą być przezroczyste lub z lakierowanego MDF-u, inne niż stół.  Dywan może być w stylu perskim, przecierany, wyglądający na naprawdę stary albo jasny, beżowy. Na ścianach nad sofą może Pani powiesić duże, nowoczesne garfiki lub plakaty. Dobrze będą wyglądały zasłony w kolorze szarym lub chłodnym odcieniu beżu, lniane lub bawełniane, lekko przezierne. Jeśli sąsiedztwo nie jest zbyt blisko proponuję zrezygnować z firan - zasłony będą mogły zająć trochę więcej miejsca, co też wpłynie na optyczne ocieplenie pokoju. Stół jadalniany może być większy i odwrócony o 90 stopni. Będzie wtedy wygodniej z niego korzystać i dodatkowo wypełni przestrzeń. Przeniosłabym tylko lampę, tak żeby była centralnie nad stołem. Powodzenia i pozdrawiam

Aranżacja salonu
Wielkość dywanu ma ogromny wpływ na aranżację wnętrza i odczucie przytulności.
Zobacz również