Dywan w salonie

Witam Kupiłam do salonu (21 m) dużą kanapę (240 cm), zaś następnym zakupem był dywan o dość małych wymiarach, dużo krótszy niż ona. Przeczytałam gdzieś, że dywan powinien być tak długi jak kanapa. Stąd pytanie czy w części pokoju ze stołem i krzesłami mogłabym dać dywan np. tkany na płasko, a przed sofą zostawić ten niebieski wełniany czy jednak powinnam rozważyć kupno wielkiego dywanu, który objąłby zarówno część jadalnianą jak i wypoczynkową? Przyznam, że ta pierwsza opcja jest znacznie tańsza, ale czekam na fachową wypowiedź. Pozdrawiam

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry, rzeczywiście dywan powinien być wiekszy niż kanapa. Powinien być na tyle duży żeby swobodnie wsunąć go pod kanapę - nawet do 2/3 głebokośći kanapy. Na dywanie powinien także zmieścić się stolik kawowy i ewntulane fotele - także do 2/3 głebokości. To jest najbardziej prawidowy sposób ułożenia dywanu przy kanapie. Zbyt mały dywan, w kontrastowym kolorze może wyglądać nieproporcjonalnie do sofy i zaburzać harmonią aranżacji. Dywan pod stołem powinien być na tyle duży żeby mieściły się na nim odsunięte krzesła - inaczej grozi to zaczepianiem się krzesłami  za każdym razem, o brzeg dywanu - może to powodować niebezpieczne lub po prostu denerwujące sytuacje.

Inspiracja: jak bezbłędnie dobrać dywan do wnętrza?

Dywan w salonie
Jak prawidłowo dobrać dywan do salonu?
Zobacz również