Okna złoty dąb i co dalej?

Witam. Mam nowe okna (kolor złoty dąb) w salonie w bloku z wielkiej płyty. Panele podłogowe też są w kolorze brązu. Jaki kolor mebli wybrać? Ściany są jasne, ale mogą ulec zmianie :) Salon jest otwarty na kuchnię, ma też wydzielony kącik telewizyjny, przewiduję też zakup stołu i krzeseł.

Ola Majchrowska

radzi stylista: Ola Majchrowska

architekt, projektantka wnętrz

Witam Panią serdecznie,

Wybór mebli do salonu nie musi być uwarunkowany kolorystycznie podłogą czy oknami – najważniejsze to styl, który chcemy odzwierciedlić w tym wnętrzu. Ważne, aby nie wyszło ponuro i ciężko. Możemy zastosować tylko meble bielone/jasnoszare lub w połączeniu ze wstawkami brązu (zbliżone do podłogi) czy przykładowo naturalne/miodowe jasne drewno w połączeniu z drewnem podłogi. Możliwości jest wiele. Oczywiście musimy przy tym uwzględnić otwartą kuchnię (to, co z niej widać w salonie). Jednakże odradzam stosowania tylko i wyłącznie jednego odcienia drewna jak na podłodze, ponieważ aranżacja wyjdzie ciężko. Przykładowo możemy zaplanować biały/jasnoszary stół z drewnianymi brązowymi krzesłami itd.

Inspiracje dla łączenia wybarwienia mebli i innych elementów wykończenia wnętrz:

Aranżacja pokoju dziennego: 15 najpopularniejszych elementów wystroju salonu

SALON z KUCHNIĄ inspirowany kultowym serialem! Eklektyczne piękne wnętrze

Przedwojenny sznyt w aranżacji salonu

Trendy 2015: wnętrza w stylu eklektycznym

Kolory ścian w przyjaznej jadalni POMYSŁY

Pozdrawia

Meble do salonu
Kolor mebli w salonie nie musi być tożsamy z kolorem stolarki okiennej i drzwiowej, czy zlewać się z kolorem podłogi. Ważne, by całość tworzyła spójną, przyjazną kompozycję wzajemnie się uzupełniającą. Projekt: EG Projekt, Architekt Ewelina Golinowska.
Zobacz również