Jak ustawić meble w pokoju dziennym?

Witam! Mój pokój ma wymiary 5 x 4,5 m. Jest to pokój służący za salon i sypialnię równocześnie. Zastanawiam się jak go przemeblować, by zmieścić w nim jeszcze stół z krzesłami oraz by było to przytulne, a nie przypadkowo umeblowane pomieszczenie.

Ola Majchrowska

radzi stylista: Ola Majchrowska

architekt, projektantka wnętrz

Witam Pani Paulino,

Przede wszystkim polecam zredukowanie ilości biurek do jednego, tego najbardziej potrzebnego. A może opcjonalnie znajdzie się miejsce na kącik z biurkiem w innym pomieszczeniu? Proponowałabym spróbować z taką opcją ustawienia: szafa zaraz na lewo od wejścia (naprzeciwko okna), a w obecnym miejscu szafy niższe komoda i szafka (możemy na nich ustawić TV), kanapa naprzeciwko. Stół (pytanie o jak dużym meblu Pani myślała) ustawiłabym pod oknem. Kącik z biurkiem zmieści się na tej samej ścianie co szafa, dalej od drzwi – dzięki temu nie będzie tak widoczny od wejścia. Proszę spróbować.Jeśli chodzi o przytulność wnętrza, zaryzykowałabym jaśniejsze, pastelowe kolory ścian i dodatków. Inspiracje poniżej.

Pastelowe wnętrza INSPIRACJE

Przytulne wnętrza

Pokój dzienny z historią w tle: eklektyczny miszmasz

Pozdrawiam

Przytulnie urządzony pokój dzienny z biurkiem
Biurko w pokoju dziennym można subtelnie wtopić w aranżację salonu. Dzięki jednolitej kolorystyce biurka i ściany, aranżacja wygląda spójnie a funkcja biurka została zachowana.
Zobacz również