Jak dobrać dywan do małego salonu?

Witam, bardzo proszę o jakąś podpowiedź. Jaki dywan będzie pasował do tego pokoju? M yślałam o plecionym na płasko, bez wzoru (jeśli taki znajdę) lub w czarno białe zygzaki. Tylko czy wiszący obraz na ścianie nie bedzie ię się "gryźć" z takim graficznym dywanem? :) Pozdrawiam serdecznie, Maja G.

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry,

beżowy, pleciony dywan z włókna naturalnego będzie pasował idealnie. Aranżacja salonu będzie elegancka i neutralna. Jest to rozwiązanie "na długo". Dywan w czarno - białe zygzaki albo pasy również będzie pasował. Nie będzie gryzł się z obrazem, a wnętrze nabierze dynamiki. Może przydałyby się zasłony w kolorze neutralnym, dopełniające całości? Jedno i drugie rozwiązanie będzie pasowało do mebli i dodatków, które są w tej chwili. Dywan pleciony wprowadzi spokój i harmonię, dobrze będzie sie odpoczywało po całym dniu pełnym różnych wydarzeń.  Dywan czarno - biały natomiast sprawi, że salon będzie "charakterny". Tak więc wybór dywanu powinien zależeć od tego czego oczekuje Pani od wnętrza i ile spędza Pani w nim czasu.

Pozdrawiam,

Monika Czerwińska - Konarska

Dywan w czaron-białe pasy
Dywan w czarno - białe pasy nadaje zdecydowanie dynamiki wnętrzom urządzonym w kolorach neutralnych. Przydaje się jednak jeszcze jeden wyrazisty element równoważący taki wzór - tutaj jest to żółty fotel, u Pani jest niebieska sofa.
Zobacz również