Salon z kuchnią i z pianinem

Witam. Proszę o pomoc w aranżacji pomieszczenia, które dzieli się na dwie części: kuchnię i salon. W salonie chciałabym umieścić pianino, narożnik / sofę, stół z krzesłami, telewizor. Natomiast część kuchenną wyposażyć w standardowe AGD i dodatkowo oddzielić od salonu blatem a la bar, który posłuży przy szybkim śniadaniu. Dodatkowo chciałabym zapytać, jaki kolor stolarki wewnętrznej będzie pasować do orzechowych okien? Chodzi mi o kolor podłóg, drzwi i schodów, które w salonie są widoczne (zabiegowe, drewniane, dywanowe). Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź.

Ola Majchrowska

radzi stylista: Ola Majchrowska

architekt, projektantka wnętrz

Witam Pani Agnieszko,

Kuchnię rozplanowywałabym w kształcie litery „U”, albo nawet niedomkniętego ”O”, tak aby zawinąć blatem jednocześnie oddzielając się od salonu (może być tutaj barek). Wejście od strony drzwi wiatrołapu zostawiłabym, abyśmy nie musieli wchodzić do kuchni na około wokół kominka. Dalej, pod niższym oknem, umieściłabym wypoczynek z szezlongiem, w rogu pomieszczenia między oknami - pianino, natomiast stół bardziej zlokalizowałabym w okolicy schodów. Szafkę RTV naprzeciwko kanapy. Dokładne rozplanowanie należy wymierzyć i dopasować pod nasze wymagania.

INSPIRACJA 1 (salon z kuchnią i pianinem w kamienicy)

Kolory podłóg warto utrzymać w podobnej, ciepłej tonacji względem koloru okien. Jednak nie upierałabym się przy ciemnej podłodze. Proszę wypróbować kilka odcieni bejc orzechowych (w przypadku podłogi drewnianej) i sprawdzić jak wyglądają w świetle przy ramiaku okna. Jeśli chodzi o panele, niech to będą ciepłe i jasne odcienie drewna. Listwy przypodłogowe scalmy z kolorem podłogi bądź ściany. Kilka podpowiedzi poniżej:

Jak dobrać listwy przypodłogowe >>>

Jaką podłogę wybrać >>>

Jak wybrać drzwi wewnętrzne >>>

Drewno bez tajemnic >>>

            Pozdrawiam

Salon z kuchnią, piecem i pianinem
Kobiece marzenie o funkcjonalnym połączeniu stylowego salonu z przestrzenią ciepłej kuchni z piecem kaflowym jest do spełnienia nawet w niewielkim mieszkaniu w starej kamienicy. W tak rozplanowanym wnętrzu zmieściło się nawet... pianino.
Zobacz również