Jaki dobrać kolor dywanu do salonu?

Witam, chcę zmienić dywan w salonie. Obecnie ściany pomalowane są farbą Dulux, w kolorze "grecka chałwa", meble są koloru ciemnego orzecha. Sofy i fotele również są w kolorze brązowym z nakryciami w kolorze śmietanowym,  poduszki błękitne i biało - czarne. Zasłony w pokoju są jasne, w kolorze śmietany. Na jednej ze ścian jest biała cegła - wiszą na niej cytaty w czarnych ramach. Planuję jeszcze kupić pufy "ludwiki" w kolorze białym. Chciałabym teraz dokupić dywan, myślę o czarno - białym. Jak Pani myśli, czy to dobry wybór? Dziękuję za pomoc.

Monika Czerwińska-Konarska

radzi stylista: Monika Czerwińska-Konarska

Cechą wspólną wnętrz, które projektuję, jest dążenie do niepowielania schematów. Tworzenie aranżacji spójnych i zgodnych z potrzebami, kierując się ulubionym powiedzeniem Coco Chanel, że "LUKSUS to wygoda"! Lubię łączyć style - stare z nowym, tanie z drogim… jednocześnie pozostawiając miejsce na nowy obraz, zdjęcie czy czytaną właśnie książkę. Każdą nową przestrzeń traktuję jak wyzwanie!

Dzień dobry,

myślę, że pomysł z czarno - białym dywanem jest jak najbardziej trafiony. Teraz całość jest bardzo elegancka i spokojna. Taka kolorystyka dywanu nieco ożywi aranżację, jednak całość, zwłaszcza z nowymi pufami pozostanie w eleganckim tonie. Dobrze, że w aranżacji salonu pojawił się także kolor błękitny - pasuje do wszystkich stonowanych kolorów w salonie.

Pozdrawiam,

Monika Czerwinska - Konarska

Czarnobiały dywan w salonie.
Czarno - biały dywan w salonie zawsze ożywia stonowaną aranżację salonu. Taki dywan pasuje zarówno do aranżacji w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Na zdjęciu meble wypoczynkowe są jasne, ale z ciemnymi dywan będzie wyglądał równie dobrze.
Zobacz również