Szary kolor ścian i dębowe meble

Witam. Proszę o poradę jaki kolor ścian i dodatków dobrać do posiadanych już mebli. Meble są w kolorze Dąb Latte z kolekcji Madras (Meble Wójcik), sofa - w kolorze beżowym. Na ścianę za meblami chciałabym położyć kolor szary , natomiast nie mam pomysłu co z pozostałymi ścianami...

Ola Majchrowska

radzi stylista: Ola Majchrowska

architekt, projektantka wnętrz

Witam serdecznie,

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na jedną ścianę w szarości, proponowałabym pozostałe pomalować w bardzo „rozbielonym kremie” lub „ciepłej bieli” - po prostu. Jeśli wnętrze jest słoneczne możemy wziąć pod uwagę również biel wpadającą lekko w szarość („chłodna biel”). Przy jednej szarej ścianie nie ma sensu wprowadzać koloru na ścianach pozostałych, za to pozostawić wnętrze w neutralnych barwach. W zamian zaszalałabym bardziej w dodatkach, wybierając nasze ulubione kolory – pastele lub mocniejsze barwy. Zarówno chłodniejsze jak i cieplejsze. Kompozycja zależy od naszej fantazji – zastanówmy się, jakie zestawienia kolorystyczne sprawią naszym oczom przyjemność. Pamiętajmy również, że do naszej dyspozycji jest bogata oferta wzorzystych tkanin (może ciekawe zasłony?), które w połączeniu z „gładkimi” akcentami będą wyglądały ciekawiej. Zachęcam do eksperymentowania.

            Pozdrawiam

Szara sciana we wnętrzu
Jedna ściana w kolorze szarym wymaga delikatnej oprawy ścian towarzyszących: jednolite kremy, biel lub kolory off white zachęcają do eksperymentów z... oprawą okna!
Zobacz również