Jaki kolor mebli do korytarza w szarościach?

Witam serdecznie! Planuję urządzić korytarz/wiatrołap o wymiarach 2m x 1,5m. Na trzech ścianach są białe drzwi Porta (tego typu: http://www.zmontazem.pl/realizacja,pol-skone-arco,r1538.html). Ściany planujemy pomalować tynkiem dekoracyjnym (tego typu). Na podłodze zaś mają być grafitowe matowe płytki (coś w tym rodzaju). Zastanawiamy się teraz nad kolorem mebli (w tym szafka na buty, wieszak). Od razu zaznaczę, że NIE chcemy białych. Braliśmy pod uwagę te w kolorze: jasnego drewna , jasno szarym/popielatym. Zależy mi, by korytarz / wiatrołap sprawiał wrażenie eleganckiego. Z góry dziękuję za wszelkie rady i podpowiedzi.

Ola Majchrowska

radzi stylista: Ola Majchrowska

architekt, projektantka wnętrz

Witam Pani Agnieszko,

Szczerze mówiąc miałam zaproponować właśnie białe meble matowe w podobnej stylistyce, co wybrana stolarka drzwiowa. Jako kolejne polecam meble bielone z widocznym usłojeniem oraz jasnoszare. Ten rodzaj nie pomniejszy przestrzeni korytarza. Dodatkowo ciekawie wyglądałyby czarne meble (lub grafitowe), kontrastowałyby z białą stolarką drzwiową. Aby zadbać o elegancję, polecam nie tylko brać pod uwagę kształt mebla, ale również jego dodatki - uchwyty, które mają nawiązywać do stylu mieszkania. Mogą być białe przy ciemnym wybarwieniu lub po prostu idące w złoto/srebro.

Pozdrawiam,

Aleksandra

Elegancki jasny przedpokój
Wysoka tafla lustrzana optycznie powiększy wnętrze i je rozjaśni, zaś ciepły kolor drewnianych frontów szafek ocieplą szarości ścian.
Zobacz również