Ściany w kolorze pomarańczowym + jedna w czerwonym

Szykuję się do remontu salonu i kusi mnie połączenie pomarańczowego i czerwonego (ceglastego) koloru ścian. Spotkałam się z takim połączeniem w sypialni i bardzo mi się spodobało, ale nie wiem, jaki będzie efekt w salonie. Meble i kanapa są w neutralnych barwach, beż i kawa z mlekiem. Ściany byłyby jedynym kolorowym akcentem, czerwona ściana byłaby krótsza ściana, bardziej umeblowana z telewizorem. Pokój jest dość duży, nieprzeładowany. Jestem ciekawa Państwa opinii.

Ola Majchrowska

radzi stylista: Ola Majchrowska

architekt, projektantka wnętrz

Osobiście nie przepadam za tego typu połączeniami kolorów na ścianach, ale szanuję upodobania innych. Bałabym się intensywności wystroju oraz wypoczywania w tym pomieszczeniu. Polecałabym zastanowienie się nad zamianą pomarańczowego na 3 ścianach np. na delikatny błękit. Do tego jak najbardziej polecam dodatki czerwono-pomarańczowe (poduszki, ceramika). Jeżeli nie błękit to inne pasujące kolory ścian to: jasna szarość/popielaty lub cappuccino.

Jeśli chcielibyśmy zostać przy pomarańczowo-czerwonej koncepcji, zwróćmy szczególną uwagę na dobranie odpowiednich odcieni kolorów (możemy posłużyć się wzornikiem kolorów NCS). Zanim pomalujemy całość przetestujmy kilka próbek. „Ścianę czerwoną” możemy zaplanować w ciekawej tapecie lub fototapecie, aby urozmaicić powierzchnię ścian. W tym wypadku ciekawie prezentowałyby się dodatki o chłodnej kolorystyce – od koloru błękitnego, przez szafirowy, kobaltowy, aż po granatowy. 

Nasycone kolory ścian
Pomarańczowy i czerwony to mocne i nasycone kolory ścian, trzeba z rozwagą stosować je w jednym wnętrzu.
Zobacz również