Pomysły na kolory ścian

Mam bordową wykładzinę w sypialni, komody i łóżko czarne, jaki kolor ścian do tego pasuje? W salonie jest kolorystyka biało-czarna i brązowe drewniane schody i brązowe drzwi. Jakie wybrać kolor ścian do tych wnętrz?

Ola Majchrowska

radzi stylista: Ola Majchrowska

architekt, projektantka wnętrz

W sypialni proponowałabym połączenie wzorzystej tapety za łóżkiem z resztą ścian pokrytych farbą. Można pomyśleć o połączeniu tapety w kolorystyce granatowo-białej (mogą być odcienie mocnego szafirowego), fioletowo-białej/srebrnej, czarno-srebrnej/białej lub szaro/srebrno-białej, gdzie biel byłaby w mniejszości lub w większości. Wzór typowo w stylu glamour, elementy ornamentu, które powtarzają się. W zależności od tego, czy chcemy dodatkowego koloru zależy wybór tapety. Jeśli wybierzemy coś w czerni, szarości czy srebrze wzmocnimy efekt czarnych mebli i mocnych akcentów, a połyskujące wzory wprowadzą elegancję do wnętrza. Mocny akcent za łóżkiem w kolorystyce z fioletem lub szafirem odwróci uwagę od bordowej wykładziny, a wybranie odpowiedniego wzoru tapety wedle własnych upodobań pomoże nadać nowego charakteru sypialni. Ściany do sypialni polecam w czystej bieli lub nieco wpadającej w delikatny szary lub beżowy. Alternatywą dla wzorów glamour będzie tapeta/fototapeta z motywem lasu, drzew itp. - wykonanie w sepii (odcienie brązów i beży na białym tle) lub biało-czarnej. Kolory ścian jak wyżej.

Przykłady konkretnych tapet w różnych aranżacjach, które mogłyby pasować: http://cdn27.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/t/29256/dom_w_wieluniu_1247010.jpg, http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-m-jak-mieszkanie/dla-rodziny/jasne-mieszkanie-w-kamienicy,137_5957,miesiecznik-m-jak-mieszkanie.html, http://www.urzadzamy.pl/kuchnia/aranzacje/kuchnia-z-czarno-biala-tapeta,6_4339.html, http://www.urzadzamy.pl/sypialnia/aranzacje/prosta-i-ladna-aranzacja-sypialni-z-tapeta-zdjecia,16_7467.html, http://www.urzadzamy.pl/galeria/aranzacja-salonu-salon-i-dekoracje-scian,6199/4449/22122/#zdjecie, http://www.urzadzamy.pl/salon/sciany/dekoracja-scian-szara-tapeta-na-scianie-z-czym-laczyc-zdjecia-i-podpowiedzi,76_8054.html (tapeta w drzewa), http://www.urzadzamy.pl/salon/sciany/modna-dekoracja-scian-czarno-biala-tapeta-15-zdjec-jak-stosowac-i-z-czym-laczyc,76_7807.html (sypialnia z tapetą w drzewa, salon z zawieszonym tv i z tapetą w gałązki pionowe), http://www.urzadzamy.pl/sypialnia/aranzacje/aranzacja-sypialni-w-stylu-glamour-sypialnia-z-polyskujaca-tapeta,16_6994.html

Przy wyborze ciemniej tapety warto zadbać o jasną dekorację łóżka, aby całość tej ściany rozjaśnić (pościel, poduszki, narzuta) – tutaj też możemy dodać mocnego koloru np. poprzez poduszki.

Odnośnie salonu nie napisała Pani o swoich oczekiwaniach względem salonu, dlatego trudno jest mi cokolwiek doradzić. W pierwszej kolejności możemy trzymać się dalej kolorystyki utrzymanej w czerni i bieli oraz akcentu ciemnobrązowego drewna, a być może skupmy się na tekstyliach. To zależy od Pani, co Pani najbardziej podoba się. Może kolorystyka bezowo-brązowa z akcentami bieli i czerni, a może szalone barwy? Poniżej przesyłam odmienne aranżacje, które mam nadzieje ukierunkują Panią w dalszym urządzaniu.

Inspiracje: http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-moje-mieszkanie/kocham-moj-dom/aranzacja-wnetrz-biel-i-jej-odcienie-w-stylowym-wnetrzu,101_6388,miesiecznik-moje-mieszkanie.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/stylowy-salon-w-brazach-i-bezach-przytulna-aranzacja-wnetrza,14_6956.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/jak-urzadzic-salon-salon-wygodny-dla-calej-rodziny,14_3192.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/salon-aranzacja-przytulnego-salonu-z-aneksem-kuchennym-naturalne-kolory-w-odcieniach-brazu-zdjecia,14_7082.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/meble-i-dodatki/salon-i-aranzacja-okna-jak-dekoracja-okna-i-lustro-powieksza-maly-pokoj,4_6706.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/jak-urzadzic-salon-fioletowy-pokoj,14_5491.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/aranzacja-salonu-projekt-wnetrza-w-kolorze-i-z-polotem,14_6887.html

Kolory ścian
Połączenie wzorzystej tapety za łóżkiem z resztą ścian pokrytych farbą. Wzorów glamour będzie tapeta/fototapeta wykonanie w sepii na białym tle lub z biało-czarnym wzorem.
Zobacz również