Urządzanie salonu

Urządzam salon. Moje mieszkanie jest utzrymane w starym stylu,  parkiet na podłodze, jedno duże okno - otwierany mini balkonik. Cchciałbym zrezygnować z czerwonej ściany, ale nie całkowicie. Otóż chciałbym zamalować ją całkowicie, zostawiając jedną ścianę. Myślałem o takim kolorze: http://www.barwy-natury.com.pl/barwy-natury/farby-lateksowe/ - jaśminowa aleja, bądź też: http://www.nobiles.pl/nobiles/kolory-i-inspiracje/paleta-kolorow/sciany-i-sufit/Pory-Roku;1.html - jesień lniana. Wiem, że ciężko będzie pokryć  wszechobecną czerwień, ale udało mi się dowiedzieć, że farby śnieżki barwa natury, ewentualnie nobiles dadzą radę zamalować ten kolor. Z powodu określonego budżetu, staram się wyszukiwać meble używane pasujące pod starą meblościankę. Chciałbym, aby mi Pani doradziła jak dobrze urządzić ten pokoik. Liczę na konkretne propozycje na ładną aranżację salonu.

Nina Korzec-Molenda

radzi stylista: Nina Korzec-Molenda

Jestem absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Moje zainteresowania: Staram się projektować nie tylko architekturę i styl wnętrza, ale przede wszystkim jego atmosferę. Atmosferę domu Twoich marzeń.

Witam!

Osobiście zaczęłabym od wycyklinowania parkietu i zastosowania na nim oleju lub bezbarwnego, koniecznie matowego lakieru. Z dywanika bym zrezygnowała, szkoda zasłaniać parkietu, ale jeżeli bardzo Państwu zależy to taki typ będzie pasował.

Ta czerwień na ścianie nie ma właściwego odcienia (nie współgra z parkietem i meblami) i na pewno wymagałaby odświeżenia. Ja bym przemalowała pokój na biało. To wyeksponowałoby podłogę i stylowe meble.

Dobra farba pokryje czerwień (3 krotne malowanie). Można położyć najpierw grunt.

Stolik kawowy z palety super, pufa ma klimat (nie mam zastrzeżeń), ewentualna komoda zdecydowanie nie.

Lampę sufitową koniecznie trzeba wyrzucić. Dałabym coś bardziej nowoczesnego, prostego.

Jeżeli meblościanka ze zdjęcia zastaje to trzeba zestawić ją z elementami nowoczesnymi (takimi jak np. ten stolik z palety) inaczej aranżacja zrobi się ciężka.

Okno zostawiłabym odsłonięte, bo ma trochę klimat francuskich mieszkań w kamienicy. Można pomyśleć o białych, neutralnych roletach na oknach, jeżeli jest potrzeba przysłonięcia się od zewnątrz.

Co do dekoracji to poczekałabym z decyzją na efekty tych pierwszych zmian.

Pozdrawiam

Nina Korzec-Molenda

Salon
Salon
Zobacz również