Urządzamy » Praktyczne porady » Jakie kolory do mebli dąb latte?

Jakie kolory do mebli dąb latte?

Jakie kolory będą pasować do mebli w kolorze dąb latte? Chodzi mi o dobranie podłóg, ścian i dodatków. Pokój, a w zasadzie sypialnia jest duża i jasna. Jakie odcienie mogę dobrać, aby uzyskać przytulny charakter tego pomieszczenia?
Aleksandra

radzi stylista: Aleksandra

Uwielbiam prostotę, funkcjonalność i barwy

Podłoga może być również z dębu, dobrana stylistycznie tak, aby razem z meblami tworzyły harmonijną całość. Może być nieco inaczej wykończona warstwa wierzchnia, bardziej rozbielona lub ciemniejsza itd., dlatego warto przyłożyć do siebie próbki wybarwień mebli i wybieranej podłogi. Jednakże ja proponowałabym utrzymanie mniej więcej podobnego klimatu. Jeśli chodzi o kolory ścian, możliwości jest bardzo wiele. Wybarwienie dębowe jest w miarę jasne i dość neutralne, dlatego mamy większy wachlarz rozwiązań kolorystycznych. W dodatku sypialnia jest duża i dobrze doświetlona, co nie zawęża nam zakres poszukiwań. Nie musimy koniecznie ani rozjaśniać wnętrza, ani go optycznie powiększać, możemy zrealizować więcej. Nie napisała Pani nic o preferencjach odnośnie kolorystyki, a określenie „przytulny charakter pomieszczenia” dla każdego może znaczyć cos innego. Dlatego w tej kwestii nie doradzę niczego konkretnego.

Na początku należałoby sobie odpowiedzieć na kilka pytań, np. czy chcemy utrzymać jasność i przestronność wnętrza? Czy raczej wolelibyśmy uczynić je bardziej klimatycznym, ciemniejszym? Czy bardziej podobają nam się naturalne aranżacje monochromatyczne, oparte na bazie palety odcieni kremów, beży i brązów? Czy może mamy ochotę na akcent koloru zielonego, fioletowego, bordowego? Jakiego? Akcent w jakiej formie – jedna ściana w wybranym kolorze a może tylko dodatki? Może zawsze marzyliśmy o sypialni lawendowej (wszystkie ściany lawendowe)? Co nam się bardzo podoba, a co absolutnie nie? Itd. W tej chwili mogę tylko tyle pomóc, reszta zależy od odpowiedzi i konkretnych oczekiwań co do efektu końcowego.

Polecam obejrzenie aranżacji sypialni: http://www.urzadzamy.pl/szukaj/?query=sypialnia

Sypialnia
Sypialnia
Zobacz również
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 12139 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Sowy Arystokratki

  Sowy: pomysłowe dekoracje wnętrza

 • Kute ręcznie prezenty na ślub

  Unikatowe wyroby m. in. pomysły na prezenty ślubne - podkowy z napisem z podstawkiem gwoździem - wyjątkowe prosto z kuźni. Bądź oryginalny - więcej zdjęć i cennik - kowal501@o2.pl

 • Tagi na doniczki ;-)

  Długo zastanawiałam się jak oznaczyć ziółka rosnące na moim balkonie. Nie chciałam tabliczek wbijanych w ziemię, na których zapisujemy nazwę roślinki. Sprawdzone rozwiązania nie są dla mnie ;-).Ponieważ mam słabość do drewna...postanowiłam wykorzystać okrągłe...