Urządzamy » Praktyczne porady » Jakie kolory do mebli dąb latte?

Jakie kolory do mebli dąb latte?

Jakie kolory będą pasować do mebli w kolorze dąb latte? Chodzi mi o dobranie podłóg, ścian i dodatków. Pokój, a w zasadzie sypialnia jest duża i jasna. Jakie odcienie mogę dobrać, aby uzyskać przytulny charakter tego pomieszczenia?

Aleksandra

radzi stylista: Aleksandra

Uwielbiam prostotę, funkcjonalność i barwy

Podłoga może być również z dębu, dobrana stylistycznie tak, aby razem z meblami tworzyły harmonijną całość. Może być nieco inaczej wykończona warstwa wierzchnia, bardziej rozbielona lub ciemniejsza itd., dlatego warto przyłożyć do siebie próbki wybarwień mebli i wybieranej podłogi. Jednakże ja proponowałabym utrzymanie mniej więcej podobnego klimatu. Jeśli chodzi o kolory ścian, możliwości jest bardzo wiele. Wybarwienie dębowe jest w miarę jasne i dość neutralne, dlatego mamy większy wachlarz rozwiązań kolorystycznych. W dodatku sypialnia jest duża i dobrze doświetlona, co nie zawęża nam zakres poszukiwań. Nie musimy koniecznie ani rozjaśniać wnętrza, ani go optycznie powiększać, możemy zrealizować więcej. Nie napisała Pani nic o preferencjach odnośnie kolorystyki, a określenie „przytulny charakter pomieszczenia” dla każdego może znaczyć cos innego. Dlatego w tej kwestii nie doradzę niczego konkretnego.

Na początku należałoby sobie odpowiedzieć na kilka pytań, np. czy chcemy utrzymać jasność i przestronność wnętrza? Czy raczej wolelibyśmy uczynić je bardziej klimatycznym, ciemniejszym? Czy bardziej podobają nam się naturalne aranżacje monochromatyczne, oparte na bazie palety odcieni kremów, beży i brązów? Czy może mamy ochotę na akcent koloru zielonego, fioletowego, bordowego? Jakiego? Akcent w jakiej formie – jedna ściana w wybranym kolorze a może tylko dodatki? Może zawsze marzyliśmy o sypialni lawendowej (wszystkie ściany lawendowe)? Co nam się bardzo podoba, a co absolutnie nie? Itd. W tej chwili mogę tylko tyle pomóc, reszta zależy od odpowiedzi i konkretnych oczekiwań co do efektu końcowego.

Polecam obejrzenie aranżacji sypialni: http://www.urzadzamy.pl/szukaj/?query=sypialnia

Sypialnia
Sypialnia
Zobacz również

piękna aranżacja :)

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

WARTO PRZECZYTAĆ
Okładziny dekoracyjne: świat oryginalnych aranżacji ścian Stegu
Kamień dekoracyjny czy cegła na ścianie wnoszą do architektury wnętrza element prestiżu i kreatywności. Wytwarzane ...
Kuchnia modna i praktyczna: wybieramy zlewozmywaki i baterie
Kuchnia to jedno z najważniejszych domowych pomieszczeń. Tu przygotowujemy i często spożywamy posiłki. Dobrze dobrane ...
Funkcjonalny design w wydaniu Roca: podwieszana miska WC GAP Clean Rim
Podążanie za trendami, analizowanie działań konkurencji, wprowadzanie innowacji oraz udoskonalanie produktów- to elementy przyczyniające się ...
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 13597 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na nowoczesną łazienkę z umywalką podwójną

  Umywalka podwójna zrealizowana na wymiar przez manufakturę Luxum, z szufladami obłożonymi naturalnym fornirem. Taką umywalkę łatwo jest dostosować do wnęk i na potrzeby konkretnego miejsca.

 • Umywalka, ceramika, wanna

  Witam, chciałbym przedstawić mój pomysł na wyposażenie łazienki w tak modny sposób jakim jest beton architektoniczny przy nowych trendach ma to innowacyjne zastosowanie.

 • Mój pomysl na toaletkę

  Nowoczesna toaletka MAKEUP do mieszkania w stylu LOFT. Jako blat zostało wykorzystanie szkło. Toaletka z betonu architektonicznego, całość stanowi napis MakeUp. Zdjęcie wykonane w dopiero urządzanym mieszkaniu.