Urządzamy » Praktyczne porady » Kolor ścian do pokoju dziennego

Kolor ścian do pokoju dziennego

Zastanawiam się nad kolorem ścian do pokoju i nie mogę się zdecydować, mam nadzieję, że mi Pani doradzi. Pokój, który urządzam ma wymiary 4x5 m. Jak dla mnie jest zbyt duży, wolę bardziej przytulne przestrzenie. Dlatego planuję oddzielić część pokoju, w której stoi łóżko, od drzwi regałem schodkowym. Pokój ma dwa duże okna, ale wychodzące na zachód, więc nie ma w nim tak naprawdę bardzo dużo światła. Chciałabym, żeby pokój stał się przytulny i raczej spokojny, ale planuję ożywić go jedną ścianą w innym kolorze i żywszymi dodatkami. Nie jest to wyłącznie sypialnia, dlatego nie chcę, żeby atmosfera w nim usypiała zaraz po wejściu. Generalnie myśląc o tym pokoju, mam na myśli klimat troszeczkę japoński. Będą w nim papierowe lampy, a i meble (dwukolorowe - jasny dąb sonoma i ciemny dąb canterbury), jak sądzę, trochę przemawiają za tym klimatem. Do pomalowania jednej ściany (tej, przy której stoi większość mebli) wymarzyłam sobie coś pomiędzy czerwienią a fioletem i ostatecznie wybrałam kolor fiołek alpejski (Dulux). Nie wiem natomiast, co zrobić z pozostałymi ścianami. Początkowo skłaniałam się ku szarości (dryfujące kry, również z Duluxa), ale boję się, że nie będzie ona współgrała z meblami i że pokój będzie zimny. Przypuszczam, że drugą dość oczywistą opcją są beże, ale i tutaj nie wiem, w stronę jakich odcieni powinnam pójść. Nie jestem fanką beżu samego w sobie, więc może coś w odcieniu szarego beżu? Kawy z mlekiem? A może spróbować pójść w jakimś zupełnie innym kierunku? 
Nina Korzec-Molenda

radzi stylista: Nina Korzec-Molenda

Jestem absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Moje zainteresowania: Staram się projektować nie tylko architekturę i styl wnętrza, ale przede wszystkim jego atmosferę. Atmosferę domu Twoich marzeń.

Witam!

Zaproponowałabym pani połączenie czerwieni ( jedna ściana) z bielą lub jasną szarością (pozostałe ściany). Z tym, że czerwień dałabym bardziej krwistą niż fioletową. To może być odcień wpadający w fiolet ale zdecydowanie cepły. "Fiołek alpejski" nie będzie dobrym kolorem. Zrezygnowałabym w ogóle z brązu więc sofę i folet zakryłabym białymi lekkimi narzutami. Można ożywić te meble poduszkami w czerni i czerwieni. Mogą mieć jakieś japońskie motywy. 

Przykładowe czerwienie/fiolety:

http://www.dulux.pl/ColourClickStart/ODBSUiAxMi81MTY%3D

http://www.dulux.pl/ColourClickStart/MzBSUiAxMi8yODE%3D

http://www.dulux.pl/ColourClickStart/MDVZUiAxNS81NTU%3D

 

Radziłabym jednak zrobić najpierw tesery tych kolorów i ewntualnie podobnych, które się Pani spodobają i sprawdzić je na fragmencie ściany, bo w każdym wnętrzu kolor może przybierać różne odcienie.

Nie mam zastrzeżeń do oświetlenia w formie lampionów i nawiązaniu do stylu japońskiego.

Pozdrawiam

Nina Korzec-Molenda

Czerwona ściana w pokoju
Czerwona ściana
Zobacz również
WARTO PRZECZYTAĆ
Okładziny dekoracyjne: świat oryginalnych aranżacji ścian Stegu
Kamień dekoracyjny czy cegła na ścianie wnoszą do architektury wnętrza element prestiżu i kreatywności. Wytwarzane ...
Kuchnia modna i praktyczna: wybieramy zlewozmywaki i baterie
Kuchnia to jedno z najważniejszych domowych pomieszczeń. Tu przygotowujemy i często spożywamy posiłki. Dobrze dobrane ...
Funkcjonalny design w wydaniu Roca: podwieszana miska WC GAP Clean Rim
Podążanie za trendami, analizowanie działań konkurencji, wprowadzanie innowacji oraz udoskonalanie produktów- to elementy przyczyniające się ...
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 13359 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na nowoczesną łazienkę z umywalką podwójną

  Umywalka podwójna zrealizowana na wymiar przez manufakturę Luxum, z szufladami obłożonymi naturalnym fornirem. Taką umywalkę łatwo jest dostosować do wnęk i na potrzeby konkretnego miejsca.

 • Umywalka, ceramika, wanna

  Witam, chciałbym przedstawić mój pomysł na wyposażenie łazienki w tak modny sposób jakim jest beton architektoniczny przy nowych trendach ma to innowacyjne zastosowanie.

 • Mój pomysl na toaletkę

  Nowoczesna toaletka MAKEUP do mieszkania w stylu LOFT. Jako blat zostało wykorzystanie szkło. Toaletka z betonu architektonicznego, całość stanowi napis MakeUp. Zdjęcie wykonane w dopiero urządzanym mieszkaniu.