Urządzamy » Praktyczne porady » Pasmo tapety w pokoju dziennym

Pasmo tapety w pokoju dziennym

Jestem właśnie w trakcie urządzania mojego pierwszego mieszkania. Większość rzeczy, które mogę zrobić sam robię sam i w taki sposób doszedłem do ostatniego miejsca, czyli pokoju dziennego. Sam pokój ma wymiary 5,5 x 3,5, który od strony drzwi jest dłuższy niż szerszy. Na przeciw drzwi znajdują się podwójne drzwi balkonowe (czyli na ścianie węższej), są one na środku ściany wielkością zajmujące jej połowę. Pokój jest jasny i słoneczny przez większość dnia. W pokoju mają się znajdować meble w kolorze "buk tyrolski czekoladowy" (komoda, pojedyncza wysoka szafa , szafka rtv i mały stolik kawowy), duże biurko, kanapa oraz 2 akwaria o pojemn.240l i 112l wraz z szafkami pod nie. Całość "wyposażenia" pokoju jest już zebrana i współgra ze sobą nie powodując wrażenia natłoku wszystkiego. Podłoga jest wyłożona jasnymi panelami. Właśnie w tym momencie pojawia się mój problem, gdyż zupełnie nie mam pomysłu na ściany. Podobają mi się zarówno mieszane kolory ścian , kolor i tapeta jak i sam pojedynczy kolor . Co do samych kolorów zarówno kolory żywe i intensywne jak i spokojne i zimne przyciągają moja uwagę , tak samo połączenie pasu tapety np za kanapą z kolorem . Proszę wiec o poradę czy wskazówkę co do koloru/ów, połączeń czy wyboru tapety i koloru.
Eliza

radzi stylista: Eliza

Zajmuję się projektowaniem i stylizacją wnętrz. Lubię, gdy wnętrza mają potencjał.

Z Pana opisu można wywnioskowac, że we wnętrzu pojawi sie dużo elementów w kolorze ciemnego brązu.

Żeby w pomieszczeniu nie zrobiło sie zbyt mrocznie i przytlaczajaco proponowałabym wybrać jasne kolory może niebiale, ale jakieś delikatne beże, które ocieplą  ogolny odbior ścian. Ewentualnie widziałabym rozwiązenie z jednym pasem tapety za kanapą, który połączy całe wnętrze w tonacji ciemniejszejszego brązu.

Z tego opisu wynika, że w pokoju pojawi sie akwarium, dlatego wyciagałabym kolor w dodatkach np. cieply zielony-groszkowy. tzn: poduszki, pledy, wazony itp... Ładnie skontrastuje sie z ciemnym brązem i będzie pasować do jasnej podłogi.

tapeta w pokoju dziennym
tapeta
Zobacz również
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 11910 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Słoiki na płatki śniadaniowe

  Można przechowywać w nich nie tylko płatki, a zdobić je mogą nie tylko figurki zwierzątek.

 • Walentynkowy domek

  Jakiś czas temu zastanawiałam się czy można zrobić oryginalny upominek za niewielką sumę. Oczywiście miałam na myśli coś co będzie ozdobą każdego domu. I tak będąc w hipermarkecie na stoisku "ogród" wypatrzyłam karmik dla sikorek za niecałe 6 zł. Kupiłam i...

 • Przytulny kącik dla psiaka

  Wiele właścicieli zwierząt zwraca szczególną uwagę na swoje pupile. Robią co mogą, aby uszczęśliwić swojego zwierzaka, poświęcając im bardzo dużo czasu. Ważne jest przytulne, bezpieczne miejsce, w którym mieszka nasz czworonożny członek rodziny.