Pokój dzienny w kolorze żółtym czy niebieskim?

Urządzam pokój i chciałabym niebieski, bądź żółty kolor ścian, dodam, że jest to pokój niewielki z oknami na południe, więc jest on raczej słoneczny. Jednak nie wiem jaki kolor mebli pasowałby do ścian żółtych lub niebieskich? Podobają mi się białe meble. Czy szara wersalka pasowałaby do tego zestawienia? Mam również dużo dodatków w kolorze niebieskim i nie chciałabym, żeby wszystko się zlewało. Jaki zaaranżować pokój dzienny w żółtym, czy w niebieskim odcieniu? Który kolor ścian lepiej będzie się komponował z innymi dodatkami?

Nina Korzec-Molenda

radzi stylista: Nina Korzec-Molenda

Jestem absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Moje zainteresowania: Staram się projektować nie tylko architekturę i styl wnętrza, ale przede wszystkim jego atmosferę. Atmosferę domu Twoich marzeń.

Witam!

Można albo iść w stronę odcieni błękitu, szarości i bieli lub żółci, szarości i bieli. Nie łączyłabym niebieskigo z żółtym.

Wszystko zależy od tego czy aranżacja ma być bardziej spokojna i stonowana (tutaj proponuje niebieski) czy bardziej kontrastowa, żywa (w tym przypadku właściwa będzie żółć)

Osobiście wolę żółć mocnych w dodatkach niż jako kolor ścian.

Niebieski z kolei warto ocieplić drewnianymi elementami.

Konkretne barwy radzę sprawdzać najpierw na fragmencie ścian (testery kolorów) aby uniknąć błędów. Kolor w każdym wnętrzu może przybierać inne odcienie.

Dla inspiracji:

http://www.urzadzamy.pl/galeria/kolor-zolty-w-sypialni,4834/3285/12109/

http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-m-jak-mieszkanie/dla-pary/zoty-kolor-zdobi-mieszkanie,135_5639.html

http://www.urzadzamy.pl/metamorfozy-wnetrz/dekoratornia-na-start-nowoczesny-salon,83_5232.html

http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/salon-z-minibiblioteka,14_5224.html

http://www.urzadzamy.pl/kolory/palety-kolorow/kolory-scian-inspiracje-niebieski-kolor-wnetrz-lubimy-blekity-wy,85_6799.html

http://www.urzadzamy.pl/galeria/strefa-niebieska-sciany-w-kolorze-niebieskim,5153/3891/18769/

http://www.urzadzamy.pl/salon/meble-i-dodatki/jak-urzadzic-salon-modulowe-meble-i-niebieski-kolor-scian,4_6067.html

Myślę, że wybór powinien zależeć od tego w jakich kolorach będzie Pani lepiej się czuła i które zestawienia bardziej się Pani podobają.

Pozdrawiam

Nina Korzec-Molenda

Pokój dzienny w żółtej barwie
żółty pokój dzienny
Zobacz również