Aranżacja wnętrza: jak urządzić mały pokój?

Mam mały pokój, bardziej prostokątny niż kwadratowy, z drzwiami w kolorze olchy miodowej. Planuję kupić nowe meble. Okno w małym pokoju wychodzi na zachód i jest po prawej stronie od wejścia. Jaki kolor aranżacji wnętrza dobrać do takich mebli? Wolałabym coś ciepłego i przytulnego, ale to pomieszczenie to zarówno pokój dzienny jak i sypialnia. Od 10 lat jest zielony i planowałam zmienić kolor, ale przydałaby mi się porada, bo jestem okropnie niezdecydowana. Chciałam coś zarówno żywego jak i relaksującego. Jak urządzić mały pokój? I jak ustawić meble by aranżacja wnętrza była ładna i funkcjonalna?

Aleksandra

radzi stylista: Aleksandra

Uwielbiam prostotę, funkcjonalność i barwy

W rozstawieniu mebli w pomieszczeniu trudno jest mi cokolwiek doradzić nie widząc rzutu wnętrza. Po prostu metodą prób i błędów poprzez przesuwanie poszczególnych mebli szukajmy optymalnego dla nas układu funkcjonalnego. Co do kolorystyki wnętrza, polecam połączenie kremów, beży i koloru błękitnego. Możemy jedną ścianę pomalować błękitnym (np. tę naprzeciwko wejścia), a resztę w konkretnym odcieniu beżu/kości słoniowej. Naprzeciwko okna możemy pomyśleć o kilku pionowych pasach wzorzystej tapety. Wersalkę polecam w uniwersalnej kolorystyce (kremy, beże, szarości, kawa z mlekiem). Dzięki temu z łatwością dopasujemy wystrój do mebli również w przyszłości. Jeśli bardzo lubimy zieleń, zamiast błękitu zastosujmy ulubiony odcień zieleni (oliwka, pistacja, khaki itd.) Tak czy siak, czy zielony czy błękitny, łączmy wybraną barwę z kremami i beżami. W dodatkach pomyślmy o „rozwarstwieniu” kolorystyki dodatków o pokrewne odcienie wybranych barw – odcienie jaśniejsze, ciemniejsze, cieplejsze i chłodniejsze. Pamiętajmy również o wzorach i fakturach.

Inspiracje: http://www.urzadzamy.pl/kolory/palety-kolorow/kolory-scian-bezowy-czy-bez-na-scianie-nie-jest-nudny,85_6642.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/wakacyjny-salon-kolory-natury-bezowy-i-niebieski,14_4832.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/sciany/malowanie-scian-kolory-scian-i-metamorfoza-salonu-salon-niebieski,76_6088.html, http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-m-jak-mieszkanie/pokoj-dzienny/w-rytmie-natury-brazowy-kolor-w-pokoju,140_3440.html

mały pokój
mały pokój
Zobacz również