Aranżacja wnętrza małego mieszkania

Mam problem z umeblowaniem mojego mieszkania. Mam wypoczynek w kolorze kości słoniowej, do tego meble w kolorze jasno szary zmieszany z białym, dwie ciemno szare ściany a reszta jest jasna. Co dalej z kolorami i z innymi meblami dodatkami żeby było miło i ciepło, a jednoczesnie nowocześnie?

Ola Majchrowska

radzi stylista: Ola Majchrowska

architekt, projektantka wnętrz

Wydaje się, że baza kolorystyczna wnętrza jest określona. Biel połączona z kością słoniową, szarościami oraz beżami są dobrym kierunkiem. Jeżeli podoba się nam początek zmian i dobrze się w tym czujemy, to na tej palecie można oprzeć cały wystrój mieszkania, dlatego śmiało używajmy tych barw uwzględniając mnogość ich odcieni, zarówno czystych, jak i tych ciepłych i zimnych w tonacji. Proszę odnieść to do pozostałych mebli oraz tkanin i ceramiki w szczególności. Liczą się forma, faktura, wzór i styl. Dlatego zastanówmy się nad prostą zasłoną z jednej strony okna, dekoracyjnymi poduszkami i kocami na wypoczynek, ciekawiej lampie podłogowej czy dodatkowymi pufkami do siedzenia. Pomyślmy czy chcemy wprowadzić kolorowe elementy (może akcent czerwieni, a może zieleni czy różu?), a może monochromatyczne wzory i delikatne akcenty (czarno-białe pasy, szaro-białe romby, elementy pozłacane itd.) Dla ocieplenia wnętrza bardzo dobrze sprawdza się przede wszystkim drewno – parkiet drewniany, okładzina ścienna drewniana, drewniane naczynia dekoracyjne itd. Zamiast tego lub w połączeniu z drewnem można zastosować więcej odcieni beży i brązów w aranżacji. Bez wątpienia ciepłe barwy w dodatkach dodadzą wnętrzu przytulnego charakteru.

Inspiracje: http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/nowoczesna-kuchnia-z-salonem-biel-i-szarosci-swietne-wnetrza-dla-mezczyzny,14_7235.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/salon-z-kuchnia-w-kolorach-natury-aranzacja-wnetrz,14_6097.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/salon-elegancja-i-nowoczesnosc-aranzacja-salonu,14_7270.html, http://cdn7.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/14832/Salon_na_wz_r_680x0_rozmiar-niestandardowy.jpg, http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-moje-mieszkanie/kocham-moj-dom/stylowe-mieszkanie-w-bieli,101_4670.html, http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-moje-mieszkanie/kocham-moj-dom/aranzacja-wnetrz-biel-i-jej-odcienie-w-stylowym-wnetrzu,101_6388.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/mieszkanie-w-kolorze-szarym,14_5557.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/aranzacja-salonu-szary-kolor-scian-rzadzi,14_6498.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/nowoczesny-salon-aranzacja-salonu-w-kolorze-pomaranczowo-szarym,14_6514.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/stylowy-salon-w-brazach-i-bezach-przytulna-aranzacja-wnetrza,14_6956.html

Mieszkanie
M
Zobacz również