Urządzamy » Praktyczne porady » Jaki kolor ścian do brązowych mebli?

Jaki kolor ścian do brązowych mebli?

Mam w salonie ciemnobrązową meblościankę oraz brązowe skórzane sofy, fotel i ławę. Obecnie w pokoju ściany pomalowane są na żółto, chciałabym to zmienić. Jaki kolor ścian będzie pasował i sprawi, że pokój nie będzie zbyt ciemny?

Aleksandra

radzi stylista: Aleksandra

Uwielbiam prostotę, funkcjonalność i barwy

Przede wszystkim rozpoczęłabym od zaproponowania kolorystyki ścian opierającej się na kolorze kremowym, kości słoniowej lub bardzo jasnym beżu. To jedna z opcji. Odpowiednio jasny odcień ścian z pewnością nie zaciemni wnętrza, będzie ciepły i dopasuje się do każdego rodzaju koloru mebli i dodatków. Dzięki temu możemy zaszaleć z kolorami dekoracji (poduszki, dywan, zasłony, ceramika, ramy obrazów) – możemy użyć zestawu barw spokojnych i pastelowych dodatków lub wręcz odwrotnie – o mocnych odcieniach jaskrawych kolorów. Warto zainwestować w ładne dodatki zwracając uwagę na rodzaje materiałów, wzory, odcienie kolorów i faktury. Ważne, aby ilość kolorowych akcentów była adekwatna do wielkości pokoju. W przeciwnym razie pomimo spokojnego „tła” (jasnych, neutralnych kolorów ścian) istnieje duże ryzyko przeładowania wnętrza ilością dekoracji lub mnogością ich kolorów. Istotnym plusem tego rozwiązania jest możliwość małych zmian w wystroju nieznacznym kosztem, dokładając nowe dodatki, w innych barwach, wymieniając czy inaczej je zestawiając ze sobą. Jeśli pokój jest dość duży i dobrze nasłoneczniony, polecam wziąć pod uwagę wyróżnienie jednej, wybranej ściany innym kolorem farby lub tapetą – ściana z sofą, ściana wolna (niezastawiona) itd. I tutaj też nie ma ograniczeń, ponieważ do kremów i beży pasuje większość barw. Może jakieś zielenie połączone z przygaszonym fioletem, a może mielibyśmy ochotę na beżową, połyskującą tapetę z wytłaczanym wzorem…Generalnie starajmy się wybierać akcent czy dodatki w ulubionej palecie kolorystycznej.

Inspiracje: salon brązowy, beżowe kolory ścianjasne kolory ścian

kolory natury
Kolory natury we wnętrzach.
Zobacz również

super dywan! :) bardzo ciekawy design

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Witam mam pytanko pomożecie mi doradzić jaki kolor mogła bym pomalować ściany w pokoju, chociaż mam brązowe ciemne meble .

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

WARTO PRZECZYTAĆ
Czarno-biała łazienka: glazura łazienkowa i gres w niekonwencjonalnej formie
Czarno-biała łazienka zawsze robi wrażenie! Kolekcja glazury łazienkowej i gresu Opp! to ponadczasowe połączenie klasycznej ...
Okładziny dekoracyjne: świat oryginalnych aranżacji ścian Stegu
Kamień dekoracyjny czy cegła na ścianie wnoszą do architektury wnętrza element prestiżu i kreatywności. Wytwarzane ...
Kuchnia modna i praktyczna: wybieramy zlewozmywaki i baterie
Kuchnia to jedno z najważniejszych domowych pomieszczeń. Tu przygotowujemy i często spożywamy posiłki. Dobrze dobrane ...
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 13607 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na nowoczesną łazienkę z umywalką podwójną

  Umywalka podwójna zrealizowana na wymiar przez manufakturę Luxum, z szufladami obłożonymi naturalnym fornirem. Taką umywalkę łatwo jest dostosować do wnęk i na potrzeby konkretnego miejsca.

 • Umywalka, ceramika, wanna

  Witam, chciałbym przedstawić mój pomysł na wyposażenie łazienki w tak modny sposób jakim jest beton architektoniczny przy nowych trendach ma to innowacyjne zastosowanie.

 • Mój pomysl na toaletkę

  Nowoczesna toaletka MAKEUP do mieszkania w stylu LOFT. Jako blat zostało wykorzystanie szkło. Toaletka z betonu architektonicznego, całość stanowi napis MakeUp. Zdjęcie wykonane w dopiero urządzanym mieszkaniu.