Urządzamy » Praktyczne porady » Jaki kolor ścian: pokój dla chłopca?

Jaki kolor ścian: pokój dla chłopca?

Pokój dla chłopca jest dość mały: 2,5 x 2,5 m, okno wychodzi na stronę południową. Jakie wybrać kolory ścian, by pokój był miły i wygodny. W pokoju chłopca są czarne meble firmy Vox. Wnętrze musi mieć strefę do spania, zabawy i nauki.
Aleksandra

radzi stylista: Aleksandra

Uwielbiam prostotę, funkcjonalność i barwy

Czarny kolor mebli jest bardzo uniwersalny, dlatego możemy zastosować wszystkie kolory z palety barw pastelowych. Ze względu na małą powierzchnię oraz charakter pokoju dla chłopca, będę polecała pastele. Nie znam wieku dziecka, dlatego trudniej doradzić mocniejsze zastosowanie farb. Niektóre czarne fronty można obkleić kolorową folią lub naklejkami, aby rozweselić wystrój mebli.

Kolory ścian

Najprostszym rozwiązaniem w małym pokoju dziecka jest pomalowanie wszystkich ścian na biało oraz zaplanowanie barwnych dodatków z ulubionym kolorem wiodącym (zielony, niebieski, pomarańczowy, żółty, czerwony). Czystą biel można zastąpić „złamaną bielą” (kolory off-white cieplejsze lub chłodniejsze) lub bardzo jasną szarością lub kremem. Jasna barwa nie zmniejszy optycznie wnętrza, a kolorowe dekoracje będą wyraziste i radosne.

W tego typu wnętrzach dobrze sprawdzają się mocniejsze akcenty na ścianach takie jak: tapeta/fototapeta na jednej ze ścian czy inny kolor jednej wybranej ściany (fragment poziomy a la lamperia np. przy łóżku – dzięki temu wydłużymy nieco pokój), naklejki i/lub szablony. Jeśli tapeta w paski – zastosujmy paski w poziomie na większej powierzchni wybranej, jednej ściany lub w pionie do wysokości 80-100 cm. W dodatkach zastosujmy szerszą paletę barw, wplatając mocniejsze odcienie ulubionych kolorów. Zachowajmy umiar z kolorami ze względu na przeznaczenie pokoju do spania i nauki. Zbyt duża ilość przedmiotów oraz kolorów może utrudniać koncentrację w czasie nauki oraz spokojne zasypianie.

Inspiracje: http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoje-dla-dzieci-pokoj-dzieciecy-w-klimacie-gwiezdnych-wojen,78_6756.html, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoj-dla-chlopca-pokoj-dzieciecy-i-postarzane-meble-czy-pasuje,78_6754.html, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoj-dla-dziecka-z-zabawna-fototapeta-psa,78_6579.html, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/zielono-bialy-pokoj-dla-dzieci-urzadzony-dla-rodzenstwa,78_6433.html, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoj-dla-dziecka-kilka-porad-jak-urzadzic-pokoj-dla-chlopca,78_6421.html, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoj-dla-chopca-w-marynistycznym-stylu,78_5667.html, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoj-mlodziezowy-biurka-i-polki,78_3163.html, http://cdn17.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/10881/Wygodny_pok_j_dla_ucznia_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg, http://www.urzadzamy.pl/galeria/pokoje-dzieciece-aranzacja-wnetrza-na-poddaszu,5233/4064/13743/, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/meble-i-dodatki/farba-tablicowa-w-pokoju-dla-dziecka-wideo,79_6249.html, http://www.nietylkodzieciaki.pl/tag/pokoj-chlopca

pokój dla chłopca
pokój dla chłopca
Zobacz również
WARTO PRZECZYTAĆ
Okładziny dekoracyjne: świat oryginalnych aranżacji ścian Stegu
Kamień dekoracyjny czy cegła na ścianie wnoszą do architektury wnętrza element prestiżu i kreatywności. Wytwarzane ...
Kuchnia modna i praktyczna: wybieramy zlewozmywaki i baterie
Kuchnia to jedno z najważniejszych domowych pomieszczeń. Tu przygotowujemy i często spożywamy posiłki. Dobrze dobrane ...
Funkcjonalny design w wydaniu Roca: podwieszana miska WC GAP Clean Rim
Podążanie za trendami, analizowanie działań konkurencji, wprowadzanie innowacji oraz udoskonalanie produktów- to elementy przyczyniające się ...
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 13367 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na nowoczesną łazienkę z umywalką podwójną

  Umywalka podwójna zrealizowana na wymiar przez manufakturę Luxum, z szufladami obłożonymi naturalnym fornirem. Taką umywalkę łatwo jest dostosować do wnęk i na potrzeby konkretnego miejsca.

 • Umywalka, ceramika, wanna

  Witam, chciałbym przedstawić mój pomysł na wyposażenie łazienki w tak modny sposób jakim jest beton architektoniczny przy nowych trendach ma to innowacyjne zastosowanie.

 • Mój pomysl na toaletkę

  Nowoczesna toaletka MAKEUP do mieszkania w stylu LOFT. Jako blat zostało wykorzystanie szkło. Toaletka z betonu architektonicznego, całość stanowi napis MakeUp. Zdjęcie wykonane w dopiero urządzanym mieszkaniu.