Jak pomalować pokój młodzieżowy?

Planuję zmianę koloru ścian w pokoju młodzieżowym. Nie wiem jakie wybrać? W grę wchodzi również tapeta lub fototapeta. Pokój ma być oryginalny i dziewczęcy, ale nie dziecinny. Niewielki pokój jest słoneczny, meble i panele podłogowe są jasne, dwa fotele jasnoszare. Skos pomniejsza wnętrze. Myślałam nad ciemnym lub jasnym fioletem, szarością i różem (to mój ulubiony kolor) - nie wiem jak zestawiać te kolory, które odcienie wybrać do pomalowania ścian.

Aleksandra

radzi stylista: Aleksandra

Uwielbiam prostotę, funkcjonalność i barwy

Pomalowanie całego małego pokoju na poddaszu ciemnym lub jasnym kolorem fioletowym lub różowym może za bardzo przyciemnić i zmniejszyć optycznie wnętrze, mimo wystarczającego doświetlenia światłem dziennym. Bardziej proponowałabym jasne barwy i mocniejsze akcenty dodatków. Biały, jasnoszary (odcień bardzo rozbielony), „złamane biele” wpadające w delikatną barwę żółtą lub fioletową – każdy z nich doskonale nadaje się jako kolor bazowy na ściany do pokoju młodziezowego. Sufit i skos malujemy na biało.

Dekoracja ścian

Następnie proponowałabym się zastanowić nad wyróżnieniem jednej ściany bądź jej fragmentu - przy łóżku, biurku, kąciku do siedzenia, pusta ściana. Można ją wyróżnić innym kolorem ściany (brudny róż, słodki róż, amarantowy, buraczany, fioletowy, lawendowy itd.) lub tapetą z elementami w wybranym kolorze lub kolorach. Resztę ulubionych kolorów i wzorów w żywych odcieniach wyraźmy poprzez dodatki: poduszki, pościel, koc, zasłony/rolety, osłonki doniczek, dywan, ramy obrazów itd. Pamiętajmy o wzorach tkanin – to one wyjątkowo nadają charakter wnętrzu (paski, groszki, stemple, collage itp). Łóżko tymczasowo można okryć tkaniną w wybranym kolorze, natomiast w przyszłości można zmienić obicie np. na grafitowe lub jasnoszare. Będzie pasować do foteli, a kolor byłby uniwersalny, dlatego łatwiej byłoby później wymienić ulubiony róż czy fiolet dodatków na limonkowy, turkus czy koral, kiedy nam się znudzą.

Trudno powiedzieć czy tapetę lub fototapetę można położyć na skosie, ponieważ nie widzę wnętrza. Czasami to dobry pomysł, nawet na suficie, pod warunkiem, że powierzchnia jest odpowiednio duża, a reszta wystroju w miarę oszczędna.

Oryginalny wystrój pokoju młodzieżowego

Aby pokój był oryginalny, musi się wyróżniać konkretnym pomysłem na wnętrze, niestandardowym urządzeniem lub ciekawymi, niespotykanymi przedmiotami czy meblami. Wiele rzeczy można zrobić samemu bądź wykorzystać przedmiot i go odnowić na swój sposób np. obklejenie komody folią z nadrukiem, pomalowanie żywymi kolorami starych krzeseł, wykonanie ramy lustra, udekorowanie poszewek na poduszki, udekorowanie ścian obrazami namalowanymi przez siebie, wykonanie stempli lub rysunku na ścianie itp. Możliwości jest mnóstwo, ważne, abyśmy dobrze czuli się we własnym wnętrzu.

Inspiracje: http://cdn8.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/24289/pokoje_dla_dzieci_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg, http://cdn5.urzadzamy.smcloud.net/t/poll/thumbnails/images/20/image_360x0_rozmiar-niestandardowy.jpg, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoj-dla-nastolatki-z-fototapeta-na-suficie-pomysl-na-pokoj-mlodziezowy,78_6755.html, http://cdn29.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/22017/pokoj_dla_dziewczynki_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg, http://cdn27.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/25581/jak_urzadzic_pokoj_dla_dziecka_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg, http://www.nietylkodzieciaki.pl/tag/tapety, http://www.nietylkodzieciaki.pl/tag/naklejka, http://www.nietylkodzieciaki.pl/tag/dekoracje-scienne, poduszki/pościel: http://www.urzadzamy.pl/musisz-to-miec/tekstylia/wiosenna-posciel,57_5497.html, http://www.urzadzamy.pl/galeria/jak-ozdobic-poduszki-filcowe-dekoracje,5849/4076/19675/#zdjecie, tapety/naklejki: http://www.artofwall.com.pl/go/_info/?user_id=1081&lang=pl, http://www.artofwall.com.pl/go/_info/?user_id=1079&lang=pl, http://www.artofwall.com.pl/go/_category/?idc=id_1&lang=pl&sess_id=09137146e5a20004ddee8620ce5917bb, http://www.artofwall.com.pl/go/_category/index.php?idc=id_3&page=1&lang=pl, http://tapetyrasch.pl/tapeta-dziecieca-na-flizelinie-797404-villa-coppenrath.html, http://tapetyrasch.pl/tapeta-765779-fabulous-velvet-2012.html, http://tapetyrasch.pl/tapeta-227505-gipsy-2012.html

jak pomalować pokój
jak pomalować pokój
Zobacz również