Urządzamy » Praktyczne porady » Jaki kolor ścian w pokoju chłopca?

Jaki kolor ścian w pokoju chłopca?

Jaki wybrać kolor ścian w pokoju sześcioletniego chłopca, jeśli na podłodze leży wykładzina Ulice, są też biało-czerwone meble i zielone dodatki (zieleń butelkowa). Myślę o szarym lub żółtym słonecznym kolorze ścian. Czy to dobry wybór?

Aleksandra

radzi stylista: Aleksandra

Uwielbiam prostotę, funkcjonalność i barwy

Jasnoszary kolor ścian w pokoju chłopca jest dobrym pomysłem pod warunkiem, że ostateczny efekt nie będzie zbyt smutny dla naszego dziecka. Przy dobieraniu tego typu barwy proponuję wybrać w miarę jasny i czysty odcień koloru szarego (paleta z wzornika kolorów NCS). Meble biało-czerwone, kolorowa wykładzina oraz inne dekoracje i zabawki będą wyróżniać się na tego typu tle – jednocześnie szary nieco uspokoi wystrój pokoju dziecięcego. Jeżeli po pomalowaniu pokój dziecka wyda się mimo wszystko zbyt ponury i ciemny, proszę dołożyć np. poduszki w kolorze limonkowym, aby rozweselić aranżację wnętrza. Również dodatki w kolorze np. białym, żółtym i szafirowym urozmaicą całość.

W przypadku żółtego koloru ścian, tutaj również proponowałabym bardzo jasny odcień słoneczny czy cytrynowy, bardzo rozbielony (kolory off-white – „złamana biel”). Można oczywiście zestawić żółty i jasnoszary malując np. całość kolorem jasnożółtym, a jedną ścianę wyróżnić jasnoszarym i odwrotnie. Wyróżnioną ścianę można najpierw pomalować farbą magnetyczną, później odpowiednim kolorem farby – dzięki temu uzyskamy tablicę magnetyczną, do której dziecko może przyczepiać kolorowe magnesiki z karteczkami czy zdjęciami.

Inne kolory ścian jakie brałabym pod uwagę to połączenie ze świeżą, jasną zielenią. Zieleń również można zestawić z jasnoszarym.

Polecam artykuły, w których więcej piszę o zastosowaniu koloru szarego: http://www.urzadzamy.pl/kolory/palety-kolorow/szary-kolor-scian-czy-szare-sciany-sa-ladne-we-wnetrzach,85_6645.html, http://www.urzadzamy.pl/kolory/palety-kolorow/szare-sciany-jakie-najczesciej-popelniamy-bledy-wybierajac-szary-kolor-scian,85_6646.html,

Inspiracje: http://cdn14.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/16042/Wok_biurka_p_ki_na_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoj-mlodziezowy-nastolatek-w-swoim-zywiole,78_5215.html, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoje-dzieciece-i-pokoj-mlodziezowy-w-trzech-aranzacjach,78_6130.html, http://www.urzadzamy.pl/dla-dzieci/projekty/pokoj-dla-dziecka-z-zabawna-fototapeta-psa,78_6579.html, http://www.nietylkodzieciaki.pl/?s=farba+magnetyczna, http://farba-magnetyczna.pl/

Pokój dla chłopca
Pokój dla chłopca
Zobacz również

profesjonalne ścianki działowe

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

organizacja przestrzeni biurowej

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

oto fajne rozwiązanie

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

WARTO PRZECZYTAĆ
Czarno-biała łazienka: glazura łazienkowa i gres w niekonwencjonalnej formie
Czarno-biała łazienka zawsze robi wrażenie! Kolekcja glazury łazienkowej i gresu Opp! to ponadczasowe połączenie klasycznej ...
Okładziny dekoracyjne: świat oryginalnych aranżacji ścian Stegu
Kamień dekoracyjny czy cegła na ścianie wnoszą do architektury wnętrza element prestiżu i kreatywności. Wytwarzane ...
Kuchnia modna i praktyczna: wybieramy zlewozmywaki i baterie
Kuchnia to jedno z najważniejszych domowych pomieszczeń. Tu przygotowujemy i często spożywamy posiłki. Dobrze dobrane ...
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 13607 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na nowoczesną łazienkę z umywalką podwójną

  Umywalka podwójna zrealizowana na wymiar przez manufakturę Luxum, z szufladami obłożonymi naturalnym fornirem. Taką umywalkę łatwo jest dostosować do wnęk i na potrzeby konkretnego miejsca.

 • Umywalka, ceramika, wanna

  Witam, chciałbym przedstawić mój pomysł na wyposażenie łazienki w tak modny sposób jakim jest beton architektoniczny przy nowych trendach ma to innowacyjne zastosowanie.

 • Mój pomysl na toaletkę

  Nowoczesna toaletka MAKEUP do mieszkania w stylu LOFT. Jako blat zostało wykorzystanie szkło. Toaletka z betonu architektonicznego, całość stanowi napis MakeUp. Zdjęcie wykonane w dopiero urządzanym mieszkaniu.