Jaki kolor ścian pasuje do czarnych mebli?

Jaki kolor ścian pasuje do czarnych mebli z popielatymi frontami (czarna lława ze szklanym blatem i czarna sofa + 2 fotele). Pokój jest od strony południowej (wym. 5,50 x 4,50 m). Na podłodze parkiet w kolorze jasny dąb.

Aleksandra

radzi stylista: Aleksandra

Uwielbiam prostotę, funkcjonalność i barwy

Do tego wnętrza proponuję biały kolor ścian jako bazowy odcień na całość, ewentualnie jasny odcień kawy z mlekiem (odcień chłodny lub ciepły w zależności od upodobań). Innym rozwiązaniem jest połączenie kolorów ścian: bazowego białego (lub bardzo jasnej szarości - kolor gołębi) z jedną ścianą/fragmentem ściany wykończonym w mocniejszym kolorze - np. głęboki kolor czerwonego wina, khaki, szafirowy, kobaltowy, café latte, orzech włoski, cynamon, musztardowy, śliwkowy, grafitowy (przy bazowym białym), czarny. Każde rozwiązanie inaczej będzie oddziaływało na nas i nasze wnętrze. Musimy sobie zadać pytanie, czy chcemy wprowadzić kolor do salonu, jeśli tak to w jakiej ilości, w jakiej formie? Możemy to zrobić już na etapie malowania ścian, bądź wręcz przeciwnie - kolorystykę ścian „uspokoić”, natomiast ożywić całość poprzez detale – dodatki (do wyboru: zasłony, poduszka/poduszki, ceramika, ramy obrazów itp.). Dodatki mogą być praktycznie każdego koloru, więcej odcieni sprawdzi się przy tego typu kolorystyce mebli. Tutaj możemy zaszaleć i wprowadzić nawet dwie lub więcej barw. Tego typu kolorystyka ociepli nieco wnętrze. Nie wiem w jakim stylu dokładnie są meble, a tym bardziej mieszkanie, dlatego trudniej jest mi sprecyzować odpowiedź.

Kolory ścian dopasowane do mebli

Zastanawiając się nad wyborem akcentowanej kolorystycznie ściany, mamy kilka możliwości w zależności od układu mebli w salonie. Może to być ściana z kanapą lub z meblami o popielatych frontach. Wtedy wydobędziemy poszczególne elementy, ich kształty, formy, podkreślimy je lekko lub mocno w zależności od wybranego koloru ściany i stworzymy kontrast. Innym wyjściem jest pomalowanie ściany okiennej. Pamiętajmy o tym, że w takim wnętrzu kolor na całej jednej akcentowanej ścianie bądź fragmencie będzie odgrywał pierwszoplanową rolę. Będzie od razu zwracać naszą uwagę, nada wnętrzu charakteru. Dlatego warto wcześniej przemyśleć sprawę, wypróbować odpowiedni, ulubiony kolor na kawałku wybranej powierzchni.

Wybraną ścianę można zwyczajnie pomalować jak pozostałe na gładko farbą, wykonać strukturę dekoracyjną (przecierka, farba lub tynk strukturalny, tynk wapienny) albo położyć na nią tapetę lub fototapetę.

Inspiracje: http://cdn3.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/23936/salon_z_kuchnia_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg, http://www.boconcept.com.pl/admin/public/getimage.aspx?&Image=/Files/Billeder/BC/Inspiration1/VOLANI%5CLIVING%20MILJEU/VO-M-BL-MG-CC18-BA06-1079-1.JPG&Width=800&Resolution=75&Compression=80, http://www.kler.pl/upload/galleries/meble-kler-camerata-a080-1.jpg, http://www.alf.it/foto/prodotti/prodotti/20090804092254.jpg, http://www.alf.it/foto/prodotti/prodotti/20090804091330.jpg, http://www1.fox-dekorator.pl/media/files/katalogi/katalog_2010.pdf, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/dizajnerski-salon-aranzacja-wnetrz,14_5335.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/meble-i-dodatki/urzadzamy-salon-meble-w-stylu-neofolk-w-pokoju,4_5294.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/aranzacja-wnetrz-sliwkowy-salon-z-kuchnia,14_6497.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/salon-w-stylu-glamour-brazowy-kolor-nadaje-elegancji,14_4518.html, http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-moje-mieszkanie/kocham-moj-dom/jak-urzadzic-mieszkanie-salon-nowoczesny,101_6083.html

kolory ścian i czarne meble
kolory ścian i czarne meble
Zobacz również