Urządzamy » Praktyczne porady » Jaki kolor ścian pasuje do czarnych mebli?

Jaki kolor ścian pasuje do czarnych mebli?

Jaki kolor ścian pasuje do czarnych mebli z popielatymi frontami (czarna lława ze szklanym blatem i czarna sofa + 2 fotele). Pokój jest od strony południowej (wym. 5,50 x 4,50 m). Na podłodze parkiet w kolorze jasny dąb.

Aleksandra

radzi stylista: Aleksandra

Uwielbiam prostotę, funkcjonalność i barwy

Do tego wnętrza proponuję biały kolor ścian jako bazowy odcień na całość, ewentualnie jasny odcień kawy z mlekiem (odcień chłodny lub ciepły w zależności od upodobań). Innym rozwiązaniem jest połączenie kolorów ścian: bazowego białego (lub bardzo jasnej szarości - kolor gołębi) z jedną ścianą/fragmentem ściany wykończonym w mocniejszym kolorze - np. głęboki kolor czerwonego wina, khaki, szafirowy, kobaltowy, café latte, orzech włoski, cynamon, musztardowy, śliwkowy, grafitowy (przy bazowym białym), czarny. Każde rozwiązanie inaczej będzie oddziaływało na nas i nasze wnętrze. Musimy sobie zadać pytanie, czy chcemy wprowadzić kolor do salonu, jeśli tak to w jakiej ilości, w jakiej formie? Możemy to zrobić już na etapie malowania ścian, bądź wręcz przeciwnie - kolorystykę ścian „uspokoić”, natomiast ożywić całość poprzez detale – dodatki (do wyboru: zasłony, poduszka/poduszki, ceramika, ramy obrazów itp.). Dodatki mogą być praktycznie każdego koloru, więcej odcieni sprawdzi się przy tego typu kolorystyce mebli. Tutaj możemy zaszaleć i wprowadzić nawet dwie lub więcej barw. Tego typu kolorystyka ociepli nieco wnętrze. Nie wiem w jakim stylu dokładnie są meble, a tym bardziej mieszkanie, dlatego trudniej jest mi sprecyzować odpowiedź.

Kolory ścian dopasowane do mebli

Zastanawiając się nad wyborem akcentowanej kolorystycznie ściany, mamy kilka możliwości w zależności od układu mebli w salonie. Może to być ściana z kanapą lub z meblami o popielatych frontach. Wtedy wydobędziemy poszczególne elementy, ich kształty, formy, podkreślimy je lekko lub mocno w zależności od wybranego koloru ściany i stworzymy kontrast. Innym wyjściem jest pomalowanie ściany okiennej. Pamiętajmy o tym, że w takim wnętrzu kolor na całej jednej akcentowanej ścianie bądź fragmencie będzie odgrywał pierwszoplanową rolę. Będzie od razu zwracać naszą uwagę, nada wnętrzu charakteru. Dlatego warto wcześniej przemyśleć sprawę, wypróbować odpowiedni, ulubiony kolor na kawałku wybranej powierzchni.

Wybraną ścianę można zwyczajnie pomalować jak pozostałe na gładko farbą, wykonać strukturę dekoracyjną (przecierka, farba lub tynk strukturalny, tynk wapienny) albo położyć na nią tapetę lub fototapetę.

Inspiracje: http://cdn3.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/23936/salon_z_kuchnia_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg, http://www.boconcept.com.pl/admin/public/getimage.aspx?&Image=/Files/Billeder/BC/Inspiration1/VOLANI%5CLIVING%20MILJEU/VO-M-BL-MG-CC18-BA06-1079-1.JPG&Width=800&Resolution=75&Compression=80, http://www.kler.pl/upload/galleries/meble-kler-camerata-a080-1.jpg, http://www.alf.it/foto/prodotti/prodotti/20090804092254.jpg, http://www.alf.it/foto/prodotti/prodotti/20090804091330.jpg, http://www1.fox-dekorator.pl/media/files/katalogi/katalog_2010.pdf, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/dizajnerski-salon-aranzacja-wnetrz,14_5335.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/meble-i-dodatki/urzadzamy-salon-meble-w-stylu-neofolk-w-pokoju,4_5294.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/aranzacja-wnetrz-sliwkowy-salon-z-kuchnia,14_6497.html, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/salon-w-stylu-glamour-brazowy-kolor-nadaje-elegancji,14_4518.html, http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-moje-mieszkanie/kocham-moj-dom/jak-urzadzic-mieszkanie-salon-nowoczesny,101_6083.html

kolory ścian i czarne meble
kolory ścian i czarne meble
Zobacz również

ciekawe połączenie!

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Witam, gdzie mogę kupić taką fototapetę z bandem muzycznym?

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Fajne pomysły. A jaki kolor pasowałby do takiej meblościanki - http://www.aaaameble.pl/mebloscianka-nice-czarna

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

WARTO PRZECZYTAĆ
Okładziny dekoracyjne: świat oryginalnych aranżacji ścian Stegu
Kamień dekoracyjny czy cegła na ścianie wnoszą do architektury wnętrza element prestiżu i kreatywności. Wytwarzane ...
Kuchnia modna i praktyczna: wybieramy zlewozmywaki i baterie
Kuchnia to jedno z najważniejszych domowych pomieszczeń. Tu przygotowujemy i często spożywamy posiłki. Dobrze dobrane ...
Funkcjonalny design w wydaniu Roca: podwieszana miska WC GAP Clean Rim
Podążanie za trendami, analizowanie działań konkurencji, wprowadzanie innowacji oraz udoskonalanie produktów- to elementy przyczyniające się ...
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 13600 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na nowoczesną łazienkę z umywalką podwójną

  Umywalka podwójna zrealizowana na wymiar przez manufakturę Luxum, z szufladami obłożonymi naturalnym fornirem. Taką umywalkę łatwo jest dostosować do wnęk i na potrzeby konkretnego miejsca.

 • Umywalka, ceramika, wanna

  Witam, chciałbym przedstawić mój pomysł na wyposażenie łazienki w tak modny sposób jakim jest beton architektoniczny przy nowych trendach ma to innowacyjne zastosowanie.

 • Mój pomysl na toaletkę

  Nowoczesna toaletka MAKEUP do mieszkania w stylu LOFT. Jako blat zostało wykorzystanie szkło. Toaletka z betonu architektonicznego, całość stanowi napis MakeUp. Zdjęcie wykonane w dopiero urządzanym mieszkaniu.