Urządzamy » Praktyczne porady » Jak urządzić pokój dzienny?

Jak urządzić pokój dzienny?

Mam problemy z aranżacją pokoju dziennego. Co prawda mam kilka pomysłów, ale nie będę na razie ich zdradzał, żeby nie sugerować. Więc za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny. Pokój ma być wyremontowany, więc jest możliwość dokonania małych zmian. Jak urządzić pokój dzienny, jak rozmieścić meble, aby nie wprowadzić chaosu. Wyposażyć pokoju: szafa (meble są z linii BRW Indiana, kolor dąb sutter), biurko, komoda, kolumny podłogowe (odległość kolumn od siebie powinna wynosić minimalnie ok. 2-2,5 m), stolik (niekoniecznie musi zostać). Pozostało do kupienia: kanapa z funkcją spania, stolik RTV (TV ma 32" więc odległość od kanapy nie może być zbyt duża). Pokój ma wymiary 4,5 x 4 m/ 2,40 m wysokości.
Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

 • zobacz wszystkie porady

Pokój dzienny jest duży i ustawny, także nie powinno być problemów z jego urządzeniem. Na tej powierzchni zmaieszczą się zaplanowane meble. Urządzanie pokoju zaczęłam od znalezienia miejsca dla szafy, ponieważ jest to wysoki mebel, a we wnętrzu tego typu przedmiot już jest - piec. Dlatego trzeba tak ustawić szafę, aby nie stworzyć wrażenia dwóch wież w pomieszczeniu. Szafę proponuje ustawić w rogu przy oknie, czyli miejscu mało widocznym od wejścia. Obok jest miejsce na szafkę rtv, co się idealnie złoży w formę zabudowy. Na wprost telewizora powinna znaleźć się kanapa. Po jej bokach głośniki. Na prawo komoda, która może pełnić funkcję stolika nocnego, obok przy fotelu mamy miejsce na fotel, przyda się, gdy przyjdą goście. Pod oknem można postawić biurko, najlepsze miejsc do pracy jest przy oknie. Obok biurka, po drugiej stronie kanapy, półki otwarte na książki. Mogą być wykonane z płyty gipsowo-kartonowej jako stała zabudowa. Co do kolorystyki wnętrza, polecam, idealnie pasujące do tych mebli, odcienie szarości i niebieskiego, może to być zarówno granat, jak i kolor gołębi.

pokoj

p

Zobacz również
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 11899 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Słoiki na płatki śniadaniowe

  Można przechowywać w nich nie tylko płatki, a zdobić je mogą nie tylko figurki zwierzątek.

 • Walentynkowy domek

  Jakiś czas temu zastanawiałam się czy można zrobić oryginalny upominek za niewielką sumę. Oczywiście miałam na myśli coś co będzie ozdobą każdego domu. I tak będąc w hipermarkecie na stoisku "ogród" wypatrzyłam karmik dla sikorek za niecałe 6 zł. Kupiłam i...

 • Przytulny kącik dla psiaka

  Wiele właścicieli zwierząt zwraca szczególną uwagę na swoje pupile. Robią co mogą, aby uszczęśliwić swojego zwierzaka, poświęcając im bardzo dużo czasu. Ważne jest przytulne, bezpieczne miejsce, w którym mieszka nasz czworonożny członek rodziny.