Salon: jaki kolor ścian do betonu?

Jaki wybrać kolor pozostałych ścian do salonu z aneksem kuchennym? Ściana za kanapą będzie w płytach betonowych. Fronty w kuchni białe i pomiędzy szafkami prawdopodobnie szare delikatne szkło i drewniany blat. Jaki wybrać kolor na pozostałe ściany? Biały, delikatny szary, a może inny?

Ola Majchrowska

radzi stylista: Ola Majchrowska

architekt, projektantka wnętrz

Najbardziej proponowałabym białe ściany w połączeniu z płytami betonowymi. Biel będzie nawiązywała do frontów mebli kuchennych. Nie znam planu mieszkania, dlatego trudno mi powiedzieć, które ściany można byłoby ewentualnie wyróżnić kolorem jasnoszarym (gołębim). Jeżeli nie lubimy czystej bieli, możemy ją zastąpić kolorem off-white (bieli z małą domieszką konkretnego koloru). Warto je dobierać według wzornika kolorów NCS. Powstały kolor nie jest czystą bielą i nie jest „czysto kolorowy”.

W takim wnętrzu z elementami betonowej ściany postawiłabym na kilka wyrazistych detali. Liczy się jakość, nie ilość. Mogą to być dodatki szlachetne (szkło, drewno, kamień, len, bawełna itd.) w kolorystyce ziemi lub coś w stylu awangardowym o zaskakujących barwach i połączeniach różnych materiałów.

Inspiracje: http://www.urzadzamy.pl/miesiecznik-dobre-wnetrze/co-jest-modne/salon-na-wzor,110_5465.html, http://img.projektoskop.pl/002beton_metal.jpg, http://cdn28.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/22657/salon_modernistyczny_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg, http://www.urzadzamy.pl/salon/aranzacje/salon-aranzacje-salon-w-meskim-stylu,14_3472.html

 

beton w salonie
beton w salonie
Zobacz również