Urządzamy » Praktyczne porady » Jaki wybrać kolor ścian do salonu?

Jaki wybrać kolor ścian do salonu?

W moim salonie jest miodowo-brązowy wypoczynek i pomarańczowo-brązowo-kremowe firany. Ława i podłoga to jasny dąb. Nie mam pomysłu na kolor ścian. Proszę o poradę, jakie kolory będą pasowac do tego pokoju.
Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

 • zobacz wszystkie porady

Wybierając kolory ścian do tego pokoju trzeba zwrócić uwagę na barwy, faktury i wzory mebli. To one decydują o pasujących kolorach ścian. Zasłony w tym pokoju warto zmienić. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest pomalować ściany na biało, wtedy można zawiesić brązowe, gładkie zasłony, duże formaty obrazów w brązowych ramach i nic więcej. Kanapa (tkanina obiciowa) ma prawdopodobnie wzór, z którym nie warto konkurować, wprowadzając kolejne. Jeśli jednak nie lubimy białych ścian, radzę zastosować w tym pokoju na ścianach jasny beż - wybieramy ciepły odcień, ponieważ w takim jest kanapa. Zasłony warto dopasować sugerując się bardziej beżami i brązami, bez pomarańczowych akcentów. Aby wnętrze tworzyło spójną całość, nie mieszamy różnych wzorów.

Kolory ścian
Kolory ścian
Zobacz również
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 11911 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Słoiki na płatki śniadaniowe

  Można przechowywać w nich nie tylko płatki, a zdobić je mogą nie tylko figurki zwierzątek.

 • Walentynkowy domek

  Jakiś czas temu zastanawiałam się czy można zrobić oryginalny upominek za niewielką sumę. Oczywiście miałam na myśli coś co będzie ozdobą każdego domu. I tak będąc w hipermarkecie na stoisku "ogród" wypatrzyłam karmik dla sikorek za niecałe 6 zł. Kupiłam i...

 • Przytulny kącik dla psiaka

  Wiele właścicieli zwierząt zwraca szczególną uwagę na swoje pupile. Robią co mogą, aby uszczęśliwić swojego zwierzaka, poświęcając im bardzo dużo czasu. Ważne jest przytulne, bezpieczne miejsce, w którym mieszka nasz czworonożny członek rodziny.