Urządzamy » Praktyczne porady » Jak funkcjonalnie urządzić salon z kominkiem, który sąsiaduje z kuchnią?

Jak funkcjonalnie urządzić salon z kominkiem, który sąsiaduje z kuchnią?

W niedługim czasie przeprowadzę się do nowego - dość nietypowego chyba - mieszkania. Dół to salon z otwartą kuchnią, kominkiem, korytarz ze schodami i małe wc. Piętro to dwa pokoje i większa łazienka. Ponieważ przestrzeń jest mała, rodzi się pytanie, jak ją najlepiej wykorzystać? Salon ma pełnić funkcję pokoju wypoczynkowego i jadalni. Jak najlepiej ustawić kanapę/narożnik, żeby nie tracić widoku kominka, nie patrzeć jednocześnie na kuchnię i jeszcze móc oglądać tv? Gdzie umieścić telewizor? Czy na takiej przestrzeni jest możliwe postawienie ścianki działowej, która zasłoniłaby drzwi do wc?

Aleksandra

radzi stylista: Aleksandra

Uwielbiam prostotę, funkcjonalność i barwy

Proponowałabym kilka rozwiązań, a mianowicie na początku może warto się zastanowić, czy nie oddzielić bardziej kuchni od salonu. Jeżeli nie chce Pani patrzeć na kuchnię, proponuję zamknięcie jej murkiem z blatem (o wysokości 110 cm) i zostawienie wejścia do kuchni szerokości 90 cm od strony kominka. Przy takim blacie można jeść, ustawiając wysokie dwa stołki, które chowałyby się od strony kuchni. Murek może odróżniać się fakturą i kolorem od reszty ścian. Od strony kuchni może mieć kilka przydatnych półek. Takie rozwiązanie nie zamknie całkowicie pomieszczenia, doświetli salon od strony kuchni oraz zyskamy dodatkowy blat. Ze względu na usytuowanie kominka, proponowałabym kanapę narożną przy wejściu (podobnie jak na Pani rysunku, lecz drugim bokiem - tyłem do wejścia i przodem do lewego okna ). Za kanapą można ustawić ażurowy regał z książkami, a pod oknem niski i długi stolik na tv. Dodatkowo niski stolik przy wypoczynku. Stół wraz z krzesłami tak jak na rysunku. Nie martwiłabym się drzwiami od łazienki, ze względu na to, iż nie rzucają się w oczy od strony wejścia i znajdują się w dobrym miejscu strefy komunikacyjnej mieszkania. Zrobienie ścianki działowej zasłaniającej wc, może być ryzykowne. Proszę wziąć pod uwagę to, czy postawienie jej nie zaciemni zbytnio wejścia i klatki schodowej. Może zamiast ścianki, dobrać kolor drzwi od łazienki i tej ściany tak, aby były w miarę zbliżone do siebie. Innym pomysłem może być tkanina na ścianie w formie zasłony z rozcięciem, za którą będą ukryte drzwi do małej łazienki.

Zobacz również
WARTO PRZECZYTAĆ
Okładziny dekoracyjne: świat oryginalnych aranżacji ścian Stegu
Kamień dekoracyjny czy cegła na ścianie wnoszą do architektury wnętrza element prestiżu i kreatywności. Wytwarzane ...
Kuchnia modna i praktyczna: wybieramy zlewozmywaki i baterie
Kuchnia to jedno z najważniejszych domowych pomieszczeń. Tu przygotowujemy i często spożywamy posiłki. Dobrze dobrane ...
Funkcjonalny design w wydaniu Roca: podwieszana miska WC GAP Clean Rim
Podążanie za trendami, analizowanie działań konkurencji, wprowadzanie innowacji oraz udoskonalanie produktów- to elementy przyczyniające się ...
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 13599 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na nowoczesną łazienkę z umywalką podwójną

  Umywalka podwójna zrealizowana na wymiar przez manufakturę Luxum, z szufladami obłożonymi naturalnym fornirem. Taką umywalkę łatwo jest dostosować do wnęk i na potrzeby konkretnego miejsca.

 • Umywalka, ceramika, wanna

  Witam, chciałbym przedstawić mój pomysł na wyposażenie łazienki w tak modny sposób jakim jest beton architektoniczny przy nowych trendach ma to innowacyjne zastosowanie.

 • Mój pomysl na toaletkę

  Nowoczesna toaletka MAKEUP do mieszkania w stylu LOFT. Jako blat zostało wykorzystanie szkło. Toaletka z betonu architektonicznego, całość stanowi napis MakeUp. Zdjęcie wykonane w dopiero urządzanym mieszkaniu.