Pomysł na sypialnię

Mam mały pokój 3,10 m x 3,20 m. Chcę tam zrobić sypialnię i wygospodarować też w niej miejsce dla niemowlaka, czyli postawić łóżeczko, przewijak. Meble są w kolorze jasnego buku: łóżko małżeńskie, 2 szafki nocne i komoda. Proszę o poradę jakie kolory wybrać na ścianę, tak abyśmy dobrze czuli się w tym pokoju.

Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

Polecam aranżację sypialni w jasnych, delikatnych kolorach, które pozwolą na relaks Państwu i będą działały uspokajająco na dziecka. Do jasnego drewna mebli pasuje wiele barw, dlatego warto wziąć pod uwagę wystrój całego mieszkania i trzymać się już jednej wybranej kolorystyki. Najlepiej sprawdzają się w sypialni odcienie beżowego lub błękitnego. Można operować w zakresie jednego koloru różnymi jego odcieniami, np. od czekoladowego po ecru. Proponuję pomalować ściany jasnym kolorem, a ciemniejszy odcień zastosować tylko na fragmencie jednej ściany np. tej, przy której stanie łóżeczko, do wysokości lamperii, czyli ponad łóżeczko dziecka. Biorąc pod uwagę wymiary pokoju, łóżko małżeńskie stanie prawdopodobnie tak, że będzie do niego dostęp tylko z jednej strony (tak sugerują wymiary). Zatem fragment mocniejszego koloru, który pojawi się przy łóżeczku dziecka w poziomie, przy łóżku rodziców może być pionowo, tylko na szerokość łóżka. Dobrze, żeby w sypialni pojawiły się jasne zasłony, które wykończą i rozjaśnią wnętrze, a także będą praktyczne i zaciemnią sypialnię podczas usypiania dziecka.

Kolory w sypialni i kąciku dla dziecka
Stonowana kolorystyka w pokoju dziecka
Zobacz również