Pokój młodej kobiety

Planuję remont swojego niewielkiego pokoju. Marzą mi się żywe kolory. Myślałam o pomalowaniu jednej ze ścian na inny odcień, ale nie wiem czy przy tym metrażu będzie miało to efekt. Mam 19 lat, jestem studentką, dlatego w pokoju na pewno musi znaleźć się kącik do nauki, półki na książki, szafa, łóżko. Proszę o radę. Nie mam pomysłu na urządzenie tego wnętrza, a bardzo zależy mi żeby było funkcjonalne i ładne ;)

Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

Proponuję czytelny, prosty układ, który pozwoli zachować nieco wolnej przestrzeni. Na prawo za drzwiami szafa, dalej biurko. Po lewej stronie półki wiszące na wspornikach, do wysokości około 60 cm nad podłogą, tak by pod nimi można było wstawić pufy na kółkach, przydatne w momencie przyjmowania gości. Jeśli chodzi o kolory: wyeksponujmy ścianę po lewej stronie, która jest bardziej odsłonięta. Można pomalować ją na inny odcień - nawet czerwony (zależy jakie kolory lubimy), a fragment, na którym wiszą półki, okleić wzorzystą tapetą w podobnym kolorze. Nie będzie bardzo widoczna, bo zasłonią ją książki, ale dzięki temu stanie się nienarzucającym akcentem dekoracyjnym. Jeśli zdecydujemy się na taki mocny akcent we wnętrzu, pozostałe elementy powinny być bardziej neutralne, spokojniesze. Żywe kolory mogą pojawić się wtedy w dodatkach, tj. poduszki, lampa (proponuję stojącą, dużą, koło półek).

Pokój młodej kobiety
Zobacz również