Pokój dla dwóch dziewczynek

Bardzo proszę o poradę. Chciałabym na nowo urządzić pokój dla dwóch moich córek, które są w wieku 6,5 i 5 lat. Starsza córka od września 2011 r. idzie do szkoły. Pokój ma wymiary 2,82 x 3,08 m, na dłuższej ścianie znajduje się okno długości 175 cm. Chciałabym, aby każda z córek miała swoje biurko. Łóżko jest rozsuwane i tak na razie powinno zostać. Pokój jest nieduży, dlatego trudno jest go urządzić funkcjonalnie.

Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

Pokój jest nieduży, ale dzieci również są małe, więc jest szansa, że mała powierzchnia wystarczy. Dobrze, że szafa jest ukryta we wnęce, dzięki temu układ jest bardziej czysty i czytelny. Proponuję bardzo proste ustawienie, nie ma tu miejsca na wielkie przestawianie. Radzę ustawić łóżko na lewo od wejścia, tak, by nie stało naprzeciw drzwi. Po wysunięciu drugiego materaca, zostanie jeszcze miejsce na dojście do szafy i biurka. Dwa biurka raczej się nie zmieszczą, dlatego proponuję zastosowanie jednego, dużego blatu z dwoma krzesłami. Blat można zamocować na wspornikach do ściany i podeprzeć go dwoma nogami, a w razie potrzeby składać. Nad nim można powiesić półki na książki, a pod spodem ustawić pudełka na zabawki. Jeśli chodzi o kolorystykę to będzie wyznaczać ją dywan, w bardzo ładne wzory. Proponuję pomalowanie ściany z drzwiami wejściowymi na kolor szafy, wystarczy odświeżyć całość. Pozostałe ściany malujemy na biało. Jako dekoracyjny element można zrobić zielone, poziome pasy na wysokość lamperii nad łóżkiem i przy biurku (dzięki temu zabrudzenia ściany nie będą tak widoczne). Blat i półki mogą być baiłe. Kolor można wprowadzić jeszcze w dekoracji okna: montujemy zielone rolety lub wieszamy jasnobłękitne zasłony.

Pokój dla dwóch dziewczynek
Zobacz również