Urządzamy » Praktyczne porady » Jak urządzić długi i wąski salon?

Jak urządzić długi i wąski salon?

Mam salon szeroki na 3 m i długi na 5,7 m. W tym pokoju jemy posiłki i oglądamy tv. Na węższej ścianie są drzwi wejściowe (80 cm razem z futryną), a na drugiej okno dwuskrzydłowe. Okno i drzwi są naprzeciwko siebie, po skosie. Lewa dłuższa ściana jest "cała", zaś prawa od okna ma 1,5m, potem są drzwi do drugiego pokoju i dalej 3,7 m ściany. W tym pokoju musimy pomieścić szafy na przechowywanie rzeczy. Podłogę - deski chcę położyć w jasnym kolorze, ściany pastelowy pomarańcz lub brzoskwinia.
Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

 • zobacz wszystkie porady
W odpowiedzi na Pani pytanie wysyłam dwie wersje rysunku, ponieważ z Pani wypowiedzi nie wynika, jak usytupwane są drzwi wejściowe. Na rysunku umieściłam dużą szafę, narożnik, stół oraz szafkę rtv, mam nadzieję, że plan jest zrozumiały. Układ jest rzeczywiście trudny, dlatego warto tak ustawić meble, aby strefy wypoczynku i jadalni nie przecinały drogi komunikacyjnej. W obu wypadkach szafa ustawiona jest tak, że można zabudować całą ścianę, na której stoi, włącznie z miejscem nad drzwiami. Jeśli wykona się to z białych paneli drzwiowych, nie będzie sprawiała wrażenia dużego, przytłaczającego mebla, a znakomicie pomieści wszystkie rzeczy.
Jak urządzić długi i wąski salon?
Zobacz również
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 11911 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Słoiki na płatki śniadaniowe

  Można przechowywać w nich nie tylko płatki, a zdobić je mogą nie tylko figurki zwierzątek.

 • Walentynkowy domek

  Jakiś czas temu zastanawiałam się czy można zrobić oryginalny upominek za niewielką sumę. Oczywiście miałam na myśli coś co będzie ozdobą każdego domu. I tak będąc w hipermarkecie na stoisku "ogród" wypatrzyłam karmik dla sikorek za niecałe 6 zł. Kupiłam i...

 • Przytulny kącik dla psiaka

  Wiele właścicieli zwierząt zwraca szczególną uwagę na swoje pupile. Robią co mogą, aby uszczęśliwić swojego zwierzaka, poświęcając im bardzo dużo czasu. Ważne jest przytulne, bezpieczne miejsce, w którym mieszka nasz czworonożny członek rodziny.