Remont pokoju

Planuję zrobić remont pokoju, który ma 12 m2. Pokój jest w prostokącie. Okno tak usytuowane, że słońce wpada tutaj dopiero po południu. Chciałabym, aby pokój był jasny i ciepły, żeby go optycznie powiększyć. W pokoju znajdują się: sofa dwuosobowa, biurko i szafa.

Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

Jeśli w pokoju nie ma dużo światła naturalnego, proponuję użyć kolorów, które będą jego imitacją i stworzą nastrój słoneczny. Można pomalować ściany na jasnożółty kolor, raczej w odcieniu bananowym niż np. żonkila, czyli żeby nie był zbyt ostry. Do tego białe delikatne zasłony, które stworzą ramy dla światła wpadającego przez okno, będą opływały okno. Dobrze jest również wybrać jasne meble, białe lub z jasnego drewna. Sofa ciemnobrązowa lub szara-popielata. Ważne, żeby nie zastawiać pokoju meblami, lepiej wybrać niskie komody, szafki niż wysokie regały zabudowujące całe ściany. Jeśli ma Pani ksiażki, to proponuję proste półki, przytwierdzone do ściany na wsporniki, tak by sprawiały wrażenie lekkości. Unikamy ciężkich mebli i mocnych kolorów.

Remont pokoju
Zobacz również