Urządzamy » Praktyczne porady » Jak urządzić salon?

Jak urządzić salon?

Mam problem z urządzeniem salonu. Dużo myślę nad zmianą wystroju. Mam parę mebli rattanowych (szafka, stolik, etażerka i barek). Zmieniam narożnik na sofę 3-os i 2 fotele (na razie taka opcja), ale co dalej? Myślałam nad płytkami kamiennymi na ścianie za TV. Nie wiem jakie wybrać oświetlenie.
Lidia Pawlak

radzi stylistka: Lidia Pawlak

z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania Artystka sztuk wszelakich, a aktualnie redaktor - stylista wspołpracujący z magazynem "Moje mieszkanie"

 • zobacz wszystkie porady
Pani salon jest duży i bardzo widny. Ale fakt, że na każdej ścianie jest okno oraz dodatkowo kominek na jednej z nich, utrudnia trochę aranżację. Po kolei. Motyw przewodni salonu, zaproponowałabym - natura, czyli kolory i materiały (rattan, kamień) natury. Ścianę za tv można obłożyć jasnym kamieniem. Dzięki dużej ilości światła we wnętrzu można dać dla kontrastu mocniejszy kolor na ściany - brąz lub zieleń. Można te kolory połączyć, akcentując strefy salonu, np. przy tv bedzie stał komplet wypoczynkowy i te ściany pomalować na brązowo, a te przy kominku po drugiej stronie na zielono. Jeśli jest możliwość proszę również dopasować obicia mebli. Uszyć nowe lub kupić poduszki w pasujących kolorach. Na okna proponuję drewniane żaluzje lub zasłony w kolorze lnu, tu podział też w zależności od strefy i strony świata (tam gdzie wpada więcej światła proponuję zastosować żaluzje). Ciekawym dodatkiem może być pleciona lampa - żyrandol oraz dywan np. zrobiony z imitacji skóry. Meble proszę ustawić wedle upodobań, czyli powinny znaleźć się w miejscu, gdzie spędzacie Państwo więcej czasu - kominek lub stolik tv, to wyznaczy miejsce centralne pomieszczenia i wokół niego tworzyć będziemy resztę. Proszę wtedy wyeksponować tylko jeden z tych elementów - kominek lub ścianę kamienną za telewizorem. Nie podaję jednoznacznego rozwiązania, jest to trudne na odległość, ale mam nadzieję, że takie podpowiedzi pomogą w aranżacji wnętrza. Na zdjęciu pokój w kolorach natury.
Jak urządzić salon?
Zobacz również
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 11911 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Słoiki na płatki śniadaniowe

  Można przechowywać w nich nie tylko płatki, a zdobić je mogą nie tylko figurki zwierzątek.

 • Walentynkowy domek

  Jakiś czas temu zastanawiałam się czy można zrobić oryginalny upominek za niewielką sumę. Oczywiście miałam na myśli coś co będzie ozdobą każdego domu. I tak będąc w hipermarkecie na stoisku "ogród" wypatrzyłam karmik dla sikorek za niecałe 6 zł. Kupiłam i...

 • Przytulny kącik dla psiaka

  Wiele właścicieli zwierząt zwraca szczególną uwagę na swoje pupile. Robią co mogą, aby uszczęśliwić swojego zwierzaka, poświęcając im bardzo dużo czasu. Ważne jest przytulne, bezpieczne miejsce, w którym mieszka nasz czworonożny członek rodziny.