Urządzamy » Praktyczne porady » Białe meble w kuchni

Białe meble w kuchni

Mam białe meble i jasny blat w kuchni. Jaki kolor ścian i płytek będzie do tego pasował? Jakie dodatki dekoracyjne?
Nina Korzec-Molenda

radzi stylista: Nina Korzec-Molenda

Jestem absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Moje zainteresowania: Staram się projektować nie tylko architekturę i styl wnętrza, ale przede wszystkim jego atmosferę. Atmosferę domu Twoich marzeń.

W zasadzie do białych mebli pasuje większość kolorów i dodatków. Można dodać elementy z drewna (jasne lub ciemne) i elementy zielone (doniczki z ziołami, np. soczyście zielone płytki ceramiczne na ścianie), aby stworzyć bardziej ciepły, ekoklimat. Jeżeli dodamy większość stalowych i szklanych dodatków wystrój będzie bardziej nowoczesny, chłodny, monochromatyczny. Fajnie wyglądałaby w takiej kuchni również mocna czerwień. W zasadzie nie ma elementów zakazanych w tym przypadku.
Przykładowe aranżacje:
www.artofwall.com.pl/go/_info/?user_id=899&lang=pl
www.artofwall.com.pl/go/_info/?user_id=905&lang=pl
www.artofwall.com.pl/go/_info/?user_id=896&lang=pl
www.urzadzamy.pl/kuchnia-i-jadalnia/pomysly-i-aranzacje/sposob-na-sciane-w-kuchni,5486_409.htm
Białe meble w kuchni
Zobacz również
PRODUKTY DO WNĘTRZ
Patelnia ceramiczna

Patelnia ceramiczna

Patelnię ceramiczną stworzono dla kuchennych wielbicieli piękna. Już sam jej wygląd kojarzy się z prostotą i czystością. Tak jak w przypadku Ballarini powłoki ceramiczne w patelniach zwykle są białe lub kremowe. Przygotowywanie dania na takiej patelni budzi zupełnie inne doznania, aniżeli na patelni tradycyjnej. Ma ona szereg zalet praktycznych. 1. Powłoka ceramiczna należy do powłok non- stick, czyli takich, do których potrawa nie przywiera, nawet jeśli jest smażona bez tłuszczu. 2. Charakteryzuje się wysoką trwałością podczas użytkowania. Jakość Ballarini gwarantuje brak odprysków, ścierania się czy wybrzuszania. 3. Technologia ta nie jest tania, zatem i produkt końcowy do tanich nie należy. Wybierając naczynia Ballarini nie zawiedziemy się na ich jakości. 4. Powłoki ceramiczne w produktach Ballarini są bezpieczne dla zdrowia i środowiska. 5. Czyszczenie takiej patelni, dzięki gładkiej powierzchni to krótka chwila. Można też przecierać patelnię tylko papierem, co dodatkowo ją konserwuje i poprawia smak potraw na niej przyrządzanych. 6. Rozgrzanej patelni ceramicznej nie wolno studzić pod zimnym strumieniem wody. Przydatny jest tutaj wskaźnik temperatury nagrzania patelni, thermopoint, w który wyposażone są produkty Ballarini. (tu zdjęcie thermopoint) Patelnię myjemy dopiero, gdy jest całkowicie ostudzona. Wskaźnik ten informuje też o gotowości patelni do użycia.

zobacz więcej
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 11911 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Słoiki na płatki śniadaniowe

  Można przechowywać w nich nie tylko płatki, a zdobić je mogą nie tylko figurki zwierzątek.

 • Walentynkowy domek

  Jakiś czas temu zastanawiałam się czy można zrobić oryginalny upominek za niewielką sumę. Oczywiście miałam na myśli coś co będzie ozdobą każdego domu. I tak będąc w hipermarkecie na stoisku "ogród" wypatrzyłam karmik dla sikorek za niecałe 6 zł. Kupiłam i...

 • Przytulny kącik dla psiaka

  Wiele właścicieli zwierząt zwraca szczególną uwagę na swoje pupile. Robią co mogą, aby uszczęśliwić swojego zwierzaka, poświęcając im bardzo dużo czasu. Ważne jest przytulne, bezpieczne miejsce, w którym mieszka nasz czworonożny członek rodziny.