Klimat przedwiośnia wkracza do domu!

Jeżeli i u ciebie przedwiośnie wywołuje potrzebę zmian, a pastelowe bukiety wydają ci się na razie nie na miejscu, wybierz złoty środek. Poddaj dom metamorfozom, w których główną rolę będą grały kolory przygaszone, ale więcej będzie błękitów, zieleni i odcieni drewna niż wszelkich bieli i szarości tak pięknie odnajdujących się zimą. Wyeksponuj meble lekkie albo cięższe przykryj narzutami – wybierz beż, jasną zieleń, sprany róż, ale wszystkie w chłodnych odcieniach.

Naturalne przebudzenie a wystrój wnętrz

Wprowadź motywy zwierzęce i roślinne, także te odzwierciedlające ich wizerunki. Wzory na tkaninach, grafiki, figurki, ścienne dekory, podkładki – dom nie musi od nich kipieć, lecz niech pojawią się tu i ówdzie. Usuń z okien ciężkie i ciemne zasłony czy rolety. Jeśli możesz, zrezygnuj z nich w ogóle albo zamień je na jaśniejsze i lżejsze. Wpuść jak najwięcej światła. Ustaw rośliny doniczkowe, by zazieleniły świat wokół ciebie. O powoli budzącej się wiośnie niech świadczy kilka tulipanów czy gałązka z rozwijającymi się listkami.

Dobra rada: aby kompozycja miała lekkość i wdzięk, nie układaj wszystkiego pod sznurek. Odrobina nonszalancji mile widziana! Niech pled wygląda tak, jakby ktoś go niedbale odłożył, poduszka we wzór niech wyskoczy z szeregu gładkich, świece nie muszą stać centralnie na stole czy półce… Unikniesz wrażenia wystawy – aranżacja będzie wtedy ludzka i domowa, milsza dla oka.

..  Jak ułożyć piękny bukiet z tulipanów? >>>