Styl romantyczny

 Styl romantyczny

Fot. Krzysztof Zasuwik

Z czym kojarzy ci się romantyczne wnętrze? - zapytałam koleżanek. Zgodnie odpowiadały, że ze zwiewnymi tkaninami, kwiatami, falbankami, a także z bielą i słodkimi pastelami.

W otoczeniu pastelowych barw, kwiatowych deseni i stylowych mebli życie nabierze wdzięku. Dodaj do tego kilka zabawnych drobiazgów, a wnętrze stanie się wyrazem twoich romantycznych upodobań. Uznałyśmy, że każdej kobiecie do twarzy w tym stylu, nawet jeśli w działaniu jest racjonalna i przebojowa. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby nasze prywatne otoczenie (najchętniej sypialnia) było właśnie takie. Zatem odmieńmy swoje mieszkania - niech choć trochę zbliżą się do romantycznego buduaru. Zachowanie umiaru w doborze dekoracji oraz kilka rzeczy z żartem uchronią wnętrze przed pretensjonalnością.

 Styl romantyczny

Fot. Marcin Czechowicz

Tkaniny

Styl romantyczny jest miękki, przytulny, więc otul wnętrze. Okna osłoń zwiewnymi firankami oraz zasłonami, kanapę przykryj narzutą, która fałdami będzie spływała do podłogi, zarzuć ją wieloma ozdobnymi poduszkami. Podłogi wyściel dywanami i dywanikami. Z dekoracyjnych tkanin najlepsze będą delikatne, gładkie lub w subtelne wzory.

Wzorowe połączenia

Tkaninami i tapetami stworzysz styl wnętrza. Podpowiadamy piękne zestawienia.

Styl romantyczny

Tkanina Berit, 39,99 zł/m, Ikea

Styl romantyczny

Tapeta Rose Romantic, 69,90 zł/rolka, Leroy Merlin

Styl romantyczny

Tapeta La Vida, 42,60 zł/rolka, www.gamatapet.pl

Styl romantyczny

Tkanina satynowa, 14 zł/m, Hurtownia Kameleon

Kolory

Do buduaru należą delikatne barwy: kremowa, biała, beżowa, poza tym różowości, odcienie bzu i mgliste błękity. Pokój zaplanuj w jednej gamie, np. kilku odcieniach różu albo zestawiaj kilka pastelowych kolorów. Pięknie zagrają lśniące akcenty srebra i złota (ramy, lustra, detale).

Styl romantyczny

Styl romantyczny

Meble

Wybieraj lekkie, na smukłych nóżkach. Zestawiaj ze sobą nowoczesne i stylowe. Sprawdzą się przeróbki. Kup tanią sosnową komódkę, pomaluj ją na biało i udekoruj bukiecikami kwiatów przyklejonych metodą decoupage’u. Przydadzą się małe stoliki pod lampy, wazony z kwiatami, dekoracyjne drobiazgi. Pamiętaj o bibelotach: porcelanowych figurkach, puzderkach na biżuterię, ramkach do zdjęć przywołujących miłe chwile.

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY