Mieszkać jak gwiazda Bollywood: wschodni przepych

Wschodni przepych jak z baśni tysiąca i jednej nocy. Feeria radosnych barw, zdobienia, zapachy świeżych kwiatów i kadzidełek, nastrojowe oświetlenie. To działa na wszystkie zmysły. Wyczarujmy tę magiczną aurę w naszych domach.

Orientalny salon w stylu indyjskim
Orientalna jadalnia w stylu indyjskim
Orientalne wnętrze w stylu indyjskim
Orientalne wnętrze w stylu indyjskim
Orientalny pokój dziecięcy w stylu indyjskim

Wystarczy zajrzeć do Internetu, żeby przekonać się, jak wiele jest miłośniczek stylu indyjskiego. Internautki piszą o tym, że haftują tysiącami koralików poduszki, malują ściany na różowo, zawieszają zwiewne, przezroczyste zasłony, a wieczorami gotują aromatyczne curry. Od kilku lat urządzanie mieszkania na sposób indyjski jest naprawdę łatwe – india shopy są prawie wszędzie. Można w nich kupić meble, naczynia, kadzidełka, ubrania, biżuterię i różne ozdoby w stylu orientalnym. Także w sklepach internetowych jest mnóstwo pięknych rzeczy z Indii.

Styl orientalny w aranżacji: gama kolorów pożyczona od papugi

Styl orientalny nadają wnętrzu przede wszystkim charakterystyczne kolory: ciemny róż, purpura, kobaltowe błękity, soczyste turkusy, odcienie złota i miedzi.

Tkaniny, bez których trudno sobie wyobrazić indyjski dom, są właśnie w tych barwach, a ponadto zawsze bogato zdobione - haftowane, obszywane koralikami, cekinami i frędzlami, a także ozdobnymi wstążkami lub pasmanterią z metalicznych nici.

Sprawdź też: sypialnia w stylu Bollywood >>>

Jeśli zapragniesz urządzić pokój w stylu orientalnym, pamiętaj, że tkanin musi być naprawdę dużo. Niech przykrywają kanapę, łóżko lub fotel, wiszą na ścianie albo jako zasłony w oknach i drzwiach. Wszędzie powinny leżeć też poduszki, wałki, pufy z jedwabiu, brokatu albo aksamitu. Lampy w stylu orientalnym osłoń barwnym materiałem, aby dawały światło lekko przyćmione. Zapal kadzidełka...

Galerie zdjęć: wnętrza orientalne inspiracje

 

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY