Łóżko otulone: baldachim w stylowej sypialni

 łóżko

Sypialnia w klasycznym stylu. Zaaranżowanie płaszczyzny nad łóżkiem baldachimem i lustrem nadaje jej unikalny szyk.

Fot. Benjamin Moore/Szybkie Metamorfozy

Nie szczędzimy wysiłków, by sypialnię uczynić przytulną. Spróbuj zastosować baldachim lub zasłony wokół  łóżka – podkreślą jej intymny charakter i uczynią wnętrze wyjątkowym. Stylowa sypialnia z baldachimem: isnpiracje.

Baldachim lub łóżkowe zasłony kojarzą się nam z przepychem pałacowych sypialni.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Niegdyś rzeczywiście były niezbędne – chroniły przed chłodem i przeciągami panującymi w obszernych komnatach. Dziś baldachimy nie mają aż tyle obowiązków – mogą być wyłącznie ozdobą sypialni i dawać nam poczucie miłej zaciszności.

Beżowy baldachim
camera

Łóżko z baldachimem: królewska i wytworna ozdoba

LISTA ZAKUPÓW

Baldachim w sypialni: królewskie łóżko

Przytulne miejsce do spania możemy stworzyć, używając rozmaitych tkanin, cięższych lub lekkich jak mgiełka, wzorowanych na moskitierach. Sposobów mocowania tkanin - baldachimu wokół łóżka jest wiele, stelaż bywa częścią łóżka, montuje się go do ściany bądź sufitu. Współczesny baldachim może być skromny – wystarczy bryt tkaniny przerzucony przez stelaż i gotowe. Szczególnie efektowne są baldachimy mocowane do wiszącej obręczy nad łóżkiem, połowy koła lub bardziej wymyślne. Jeśli twoje łóżko jest wyposażone w cztery słupki w rogach i konstrukcję podtrzymującą daszek, masz duże pole do popisu; będziesz miała i zasłony, i baldachim. W małej sypialni lepiej zastosować lekkie, jasne materiały tylko częściowo zasłaniające łóżko. W niskim pomieszczeniu dekorację w formie baldachimu zawieś pod sufitem, niech spływa na boki dzięki podpięciu.

Sypialnia inspiracje: wybieramy modne tkaniny
camera

Tkaniny do sypialni: inspiracje na wystrój wnętrz

LISTA ZAKUPÓW

Sypialnia w odcieniach szarości
camera

Stylowe dodatki do sypialni: narzuty na łóżko dopasowane do aranżacji

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: Benjamin Moore/Szybkie Metamorfozy

POLECANE ARTYKUŁY