Zastanawiając się jak urządzić małe mieszkanie, zrezygnuj z ciężkich zdobionych mebli. Wybierz meble o lżejszej konstrukcji, w jasnej kolorystyce, najlepiej wielofunkcyjne, czy meble mobilne. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo cennego miejsca w małym pokoju, unikniesz efektu przeładowania w aranżacji wnętrz. Drewniana skrzynia niech służy ci jako pojemnik, podręczny stolik i siedzisko. Wybierając do małego wnętrza dwustronny regał z półkami wyeksponujesz książki lub pamiątki z wakacji, i jednocześnie zyskasz funkcję ścianki działowej. Płytka szafka z lustrzanym frontem ukryje (nie zawsze atrakcyjne) drobiazgi, posłuży jako lustro oraz optyczny „powiększacz” małego pokoju. Bogatą ofertę mebli wielofunkcyjnych znajdziesz w IKEA, sklepach Meble VOX czy Black Red White. Jeśli jednak mają one idealnie pasować do wnętrza, wykonaj je na zamówienie.

Jak urządzić małe mieszkanie: podesty, antresole, schowki

Nawet mała kawalerka będzie sprawiać wrażenie obszernej, jeśli spojrzysz na nią jak na bryłę (poza powierzchnią podłogi weźmiesz pod uwagę przestrzeń całkowitą mieszkania). Zastanawiając się jak urządzić mały pokój, pomyśl o zbudowaniu niewysokiego podestu. Możesz zaaranżować go na dwa sposoby: jako miejsce wypoczynku z ukrytymi pod spodem szufladami albo u góry stworzyć kącik do pracy, a pod nim zamontować wysuwane na noc łóżko. Twoje małe mieszkanie jest wyższe niż 4 metry? Masz idealne warunki do wybudowania antresoli, która zmieści sypialnię, pozwoli zaaranżować minigabinet lub wymarzoną garderobę, zapewni niezliczoną ilość schowków. W zależności od konstrukcji i użytych materiałów antresola wprowadzi do wnętrza powiew loftu. Urządzając małe mieszkanie wszelkie niepraktyczne wnęki przekształć w pojemne szafki lub wysokie regały.

Więcej pomysłów na mały metraż, propozycje sprzętów typu 2 w 1 znajdziecie w magazynie Moje Mieszkanie i na Urzadzamy.pl