Aranżacja wnętrz w pasiaste wzory jest niezwykle dekoracyjna. Paski wąskie, szerokie, monochromatyczne, kontrastowe - zawsze zdobią i „podkręcają” wystrój wnętrz. Dekoracja wnętrz z taki wzorem jest ponadczasowa. Paski pasują do różnych stylów. W mieszkaniu, gdzie wnętrza aranżacje są wyposażone w klasyczne meble sprawdzą się tapety i tkaniny obiciowe w delikatne paski, czasem łączone z kwiatowym wzorkiem. Nowoczesna aranżacja wnętrz wybierze szerokie zdecydowane pasy. Stosowanie tego wzoru jest łatwe, jeśli łączysz go z gładką płaszczyzną koloru. Podoba ci się taka dekoracja wnętrz i chcesz ją przenieść do swojego mieszkania? Zrób tak: jedną ścianę oklej tapetą w szerokie pasy, na jej tle postaw gładką kanapę z poduszkami w rozmaite paseczki. Rewelacyjna aranżacja wnętrz to zestawienie pasów z motywami roślinnymi albo np. powiększonym wzorem koronki. Pamiętaj, żeby wybierać paski dość szerokie, czyli takie, które są widoczne z pewnej odległości. Wzór w delikatne linie, prześliczny z bliska, będzie nieczytelny z daleka. Tego samego pasiastego wzoru (tapety, tkaniny) dla urozmaicenia możesz użyć w pionie, a obok w poziomie.

Aranżacja wnętrz: paski i pasy na ścianie i tkaninie

Motyw pasków jest tak stary jak świat. Od zawsze tkano ozdobne materie w pasy. Klasyczne aranżacje wnętrz także chętnie zdobiono takimi tapetami i tkaninami. W angielskim i francuskim stylu paski łączy się z motywami kwiatowymi, girlandami, medalionami, w jednym wzorze zestawia się ich różne szerokości. Kolory w aranżacji wnętrz są delikatne, bez ostrych kontrastów.

Pasy w dekoracji wnętrz: dobra rada

Paski, czy szerokie pasy to wzór, którym podwyższych wnętrze i dodasz mu charakteru. Pomysł na wnętrz aranżacje: jeśli chcesz ozdobić motywem pasów tylko jedną ścianę, możesz zamiast tapety użyć farby. Taka aranżacja wnętrz również będzie efektowna. Wyznacz miarką szerokość pasków, przyklej w tych miejscach taśmę malarską. Farbę połóż za pomocą wałka albo delikatnych dotknięć gąbki (wtedy uzyskasz efekt pasów przecieranych). Łatwiej jest namalować pasy, gdy jednym z dwóch kolorów jest tło, czyli barwa ściany w całym pomieszczeniu.