Czarno-białe motywy to modna klasyka. Tej kolorystyki nie polecam do pokojów dziecięcych ani romantycznego domu podmiejskiego. Czarno-biała aranżacja wnętrz będzie za to świetna zarówno przy ascetycznym minimalizmie, jak i przy rozbuchanym baroku. To połączenie barw sprawdza się niemal w każym wnętrzu. Idealna będzie np. czarno-biała aranżacja kuchni. Czarno-biała glazura będzie świetnie wyglądac zarówno na kuchennej podłodze jak i w łazience. W salonie na czarnym dywanie sprawdzą się klasyczne i modne białe meble. Czarno-biały potrafi pogodzić ze sobą meble w różnych stylach. Nawet te niezbyt piękne czy rasowe nabierają szyku po przemalowaniu na czarno błyszczącym lakierem. Niech aranżacja wnętrz zapewni im jeszcze odpowiednie tło, np. czarno-białe wzory na tapecie czy tkaninie, a efekt cię zachwyci. Białe ściany najlepiej sprawdzą się jako tło dla czarnych mebli i dodatków w pokoju dziennym. Duże ciemne płaszczyzny zarezerwuj dla mniejszych pomieszczeń, jak sypialnia czy przedpokój, gdzie z kolei sprawdzą się białe meble.

Czarno-biała aranżacja kuchni

Aranżacja kuchni w czarno-białych barwach bedzie wyglądała modnie i wcale nie musi być "zimna". Wybierz blaty w czarno-białej kolorystyce, postaw na klasyczną białą lodówke, albo ekscentryczną lodówkę w czarnym kolorze. Białe meble kuchenne będą równie efektowne co czarne. Aranżacja kuchni czarno-białej może być bardziej klasyczna lub nowoczesna. Zobacz zdjęcia aranżacji wnętrz kuchennych w naszej galerii.

Czarno-biała aranżacja wnętrz

Żeby aranżacja wnętrz w czarno-białych barwach była przytulna i miła, możesz stworzyć kompozycję delikatnych wzorów na białym tle. Rozmaite czarno-białe motywy rysowane cienką czarną kreską na białych tapetach, białych meblach, zasłonach czy dywanach zmiękczą i urozmaicą wnętrze. Aranżację wnętrz możesz też ocieplić je barwnymi akcentami w postaci poduszek, wazonu lub abażuru. Czerwień, amarant, złoto są idealne. Białe meble mogą ozdobić poduszki o puszystych fakturach, więc koniecznie miej coś z aksamitu, jakiś włochacz albo futrzak - dodadzą przytulności.

Czarno-białe motywy

Czarno-białe motywy wybiorą zwolenniczki czystych form i mocnych kontrastów. One nie będą się bały użyć jako tła dużych płaszczyzn czerni lub bieli, które wydobędą niuanse i wyostrzą kontury. Bez obaw postawią na charakterystyczne czarne lub białe meble. Wprowadzą duże i wyraziste wzory, bo zestawienie bieli z czernią i tak uporządkuje oraz zrównoważy efekt aranżacji wnętrz. Nawet przewaga czerni je zachwyci, bo kochają styl black&white. Czarno-biała aranżacja wnętrza to świetny pomysł na twoje mieszkanie.