W ciepłym blasku kominka

 kominek

W starym dworku ściany są z drewnianych bali, tylko narożnik dla bezpieczeństwa wymurowano z cegieł. W nim usytuowano kominek otynkowany na biało.

Fot. Andrzej Szandomirski

Kto z nas nie lubi, siedząc przy kominku, obserwować magicznego tańca płomieni? Od samego patrzenia robi się ciepło na sercu.

U  zarania swoich dziejów kominek pełnił funkcję wyłącznie użytkową, z czasem stał się wyznacznikiem statusu i najważniejszym sprzętem w salonie, od którego uzależnia się koncepcję wystroju całego pomieszczenia. Warto mieć świadomość możliwości teatralnego wykorzystania kominka, który wraz z najbliższym otoczeniem stworzy scenę. Jak ustawić na niej kanapę, fotele czy stolik kawowy, by powstał zestaw mebli tyleż wygodny w użytkowniu, ileż piękny? Wnętrza z naszych zdjęć mogą być dla was podpowiedzią, jak rozmieścić meble, a także jak zaaranżować ścianę wokół kominka. To ważne miejsce, trafnie rozwiązane pomoże osiągnąć efekt idealnego zintegrowania kominka z wnętrzem. Zwróćcie też uwagę na półkę nad kominkiem, która stanowi wizualne powiązanie architektury z meblami. Na niej możesz ustawić swoje ulubione przedmioty – tak eksponowane zawsze będą na oku.

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: Andrzej Szandomirski

POLECANE ARTYKUŁY