Szafa wnękowa, czyli szafy na wymiar

Nie żałuj miejsca na szafy wnękowe. Im więcej schowasz, tym więcej przestrzeni odzyskasz dla siebie. Drugim powodem do radości z posiadania szafy wnękowej będą ładne fronty. Prezentujemy wyjątkowo ładne i wygodne szafy.

Szafy wnękowe
Szafy wnękowe
Szafy wnękowe

Niefunkcjonalne meble i przedmioty, których nie ma gdzie schować, powodują, że nasza i tak mała przestrzeń zaczyna się szybko kurczyć. Szafa wnękowa to sprawdzone rozwiązanie do małych mieszkań. Szafy robione na wymiar dopasujesz idealnie do przestrzeni, jaką dysponujesz, a wnętrze do rzeczy, które chcesz schować. Możesz w niej przechowywać nie tylko odzież i obuwie. Spróbuj wygospodarować miejsce na deskę do prasowania, żelazko, kosze na brudną i czystą bieliznę. Najwyższą półkę szafy przeznacz na przedmioty, po które rzadko sięgasz, np. walizki, narty, sezonowe obuwie, zapasowe poduszki i kołdry.

Szafy wnękowe na zamówienie, jakie wybrać fronty

Zabudowę wnęki bądź całej ściany dopasuj do wyposażenia wnętrza. Wybór frontów szafy jest bardzo duży, a przecież możesz też pójść do stolarza z pomysłem z gazety lub własnym. To, jakie drzwi szafy wybierzesz, zależy od ilości miejsca przed szafą. Jeśli jest go mało, lepsze będą przesuwne albo łamane. Jeśli wystarczająco - wybierz tradycyjne uchylane. takie szafy są najwygodniejsze.

Szafy na wymiar

Zamawiając szafy na wymiar, musisz zdecydować o liczbie półek, szuflad, wieszaków. Jeśli masz dużo bielizny, bawełnianych koszulek i dodatków, więcej miejsca przeznacz na szuflady i półki, a mniej na część z wieszakami. Pod sufitem zamontuj półki na rzadko używane rzeczy. Planując wnętrze szafy weź pod uwagę, że marynarki, bluzki i żakiety potrzebują na długość 135 cm, a na metrze drążka pomieścimy ok. 10 sztuk. Sukienki i płaszcze wymagają min. 180 cm. Możesz ubrania wiszące umieścić poza zasięgiem ręki, montując pantograf. Drążki w szafie to prosty system do przechowywania butów, w których chodzimy w sezonie. Szuflada do szafy sprawdzi się na drobiazgi, np. paski, bieliznę i biżuterię. Są też specjalne szuflady na spodnie - na drążkach masz je wszystkie razem i nie zajmują miejsca długim ubraniom.

Ocena: 0
Tekst: Berenika Ziemkiewicz Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Materiały prasowe firm, Grażyna Bieganik

POLECANE ARTYKUŁY