Wiele osób przestrzegających zasad urządzania przestrzeni wynikających z zasad feng shui przyjmuje, że powstawały one w ciągu kilku tysięcy lat w wyniku gromadzenia doświadczeń przez mądrych Chińczyków. Inni, uważający feng shui za zbiór przesądnych zaleceń, sądzą, że zasady te to czary-mary i nie mają żadnego znaczenia dla komfortu życia w mieszkaniu czy domu. W rzeczywistości mistrzowie feng shui wykorzystują zasadę harmonizowania przeciwieństw, a tej trudno odmówić zdrowego rozsądku i logiki. Dlatego warto zadbać o przestrzeń wokół nas, by energia chi płynęła bez zakłóceń, wywierając pozytywny wpływ i wszystko, co napotka na swej drodze, obdarzała siłą witalną.

Feng shui remedia

Ponieważ nasze mieszkania są dalekie od doskonałości, trzeba zastosować w nich remedia, które pomogą przekształcić je w miejsca harmonijne, pełne dobrej energii. Niektórzy, kierując się intuicją i zmysłem estetycznym, osiągają bardzo podobne efekty urządzania mieszkań zgodnie z feng shui. Zanim wprowadzisz środki zaradcze, pokój, których chesz przeznaczyć na sypialnię należy dokładnie uporządkować – to pozwoli wzmocni siłę przekształcającą feng shui. Usuń wszystkie rzeczy niepotrzebne: ubrania, papiery, szpargały. To, co zostanie, poukładaj, włóż do pojemników, koszyków, szuflad.

Feng shui w sypialni

Urządzając sypialnię zgodnie z feng shui, korzystnie jest łączyć wszystko w pary: postaw dwa stoliki nocne, dwie lampki, dwa obrazki, które będą widoczne przed zaśnięciem i po obudzeniu. Istotna jest też tematyka obrazów: niech to będzie para zwierząt, bukiet, pejzaż, unikaj motywów ponurych i dramatycznych.