Mozaika idealnie sprawdza się w roli... strażnika porządku. Umiejętnie użyte płytki wprowadzą ład i harmonię do łazienki. Mozaika w aranżacji łazienki wydziela strefy i w zależności od potrzeb dzieli lub łączy przestrzeń. Jest też bardzo modna.

Mozaika: jakie płytki wybrać do łazienki

W aranżacji łazienki mozaika świetnie wygląda jako dekor - gdy pasek z ceramicznych puzzli zdobi granicę między różnymi rodzajami glazury lub występuje w roli przewodnika: położony na podłodze prowadzi z sypialni do wanny. Optycznie powiększymy łazienki, jeśli wyłożymy je jasną glazurą, dodając w jednym miejscu wyrazisty akcent z ciemnych kosteczek mozaiki. Mozaika może także sprawić, że duża łazienka stanie się przytulna – taki efekt osiągniemy, używając ciepłych kolorystycznie płytek na podłodze i ścianach, obudowując nimi meble.

Mozaika łazienkowa: jak ją układać w łazience

Mozaika położona tylko do pewnego poziomu optycznie obniży łazienkę. Ogólna zasada w układaniu mozaiki mówi, że mozaiką wykładamy to, co chcemy zmniejszyć, wysubtelnić. Jasna mozaika nadaje się do małej łazienki, a ciemna lepiej prezentuje się w dużej łazience. Mozaika może mieć nowoczesne lub geometryczne wzory, na mozaiki przenosi się nawet fotografie! Ale często występuje też moziaka w tradycyjnej odsłonie - kolorowe płytki układają się w etniczne motywy z różnych stron świata lub nawiązują do historii, zmieniając zwykłą łazienkę w łaźnię Afrodyty.